tento víkend hrajeme:
Pátek
nehrajeme
Sobota
Kojetín (HB)
Mogul na Facebooku Kdo musí být nutně IN, pro toho tu máme sociální záchytnou síť, kterou obsluhuje nejmladší člen souboru, frontmen Dan.

Kapelní občasník MogulNews
Každej víkend ...
27.8.2023
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli v Tisu. Do této vísky na havlíčkobrodsku jsme zavítali již podruhé, tentokrát na pouťovou zábavu. Předpověď počasí byla tak hrozivá, že se nám zdálo hodně odvážné pouštět se do venkovních akcí, leč pořadatelé tento pocit nesdíleli. Pršet začalo již o půl deváté, první série byla již v hodně silném slejváku podpořená úžasnými světelnými exteriérovými efekty, a po první sérii už to byl hodně vydatný déšť dosahující metr do jeviště. Návštěvníci, kterých se i přes nejisté vyhlídky sešlo nemálo, zahájili taktický ústup, následně zvukař z bezpečnostních důvodů vypnul aparaturu, a poté bouřka vypnula elektriku v celé vsi. Balili jsme za světel mobilů a automobilů, když elektrika naskočila asi po hodině. Soubor hrál v alternativní sestavě, neb za dovolenkujícího bubeníka Jindru zaskočil bývalý bubeník Tonda. Bohužel zaskočil jen jednu sérii.

20.8.2023
V pátek jsme hráli v Mikulovicích. Mikulovický ferman, který letos čítá pět akcí, dospěl právě do své poloviny, a jeho třetí tancovačka se vydařila velmi. Zejména pravé letní počasí přitáhlo návštěvníky z velkých dálek, kteří vytvořili pravou bigbítovou atmosféru, nemálo bývalých členů kapely nevyjímaje. Soubor hrál poněkud čtyřprocentně, neboť ačkoliv venku teplota pomalu klesala a stávala se snesitelnou, naakumulované betonové jeviště sálalo a vytvářelo termoklub ještě po půlnoci. Vynikající akci s nevyšší letošní návštěvou jsme zakončili ve dvě, neb se hraje uprostřed obce.

V sobotu jsme nehráli.

13.8.2023
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli v Kameničkách. Letošní Kameničky pro všechny ze strany od Hlinska nastavily menší logistický problém, neb obec je rozdělena na dvě části rekonstrukcí mostu. Místní se proháčkovali zkušeně, přespolní, jako my, porušili asi 27 zakazových značek a cestou zpět jsme vjeli někomu do dvora. Návštěva i přes tyto potíže a obavy požadatelů z přehršle okolních akcí byla nakonec slušná a ze léto v Kameničkách nejpočetnější. Soubor hrál v pohodě a již na zvukovku přitáhl na taneční beton účastníky zájezdu Kostěnice tour, kteří po několika letech s covidem opět vyrazili na cyklistický víkend, tentokrát v počtu 11 kusů. Zábava se příjemně nabalovala až do finále s plným parketem. Skvělou akci jsme zakončili pět minut po druhé, které jsme přidali na přání pořadatelů. Ovšem největší pecka bylo teplo, jaké v Kameničkách za 35 let hraní nepamatujeme. Celou zábavu jme odehráli v tričkách a kapelní vůz při odjezdu naměřil 19°C. Na pouťové začátkem léta byla na posečených loukách jinovatka.

23.7.2023
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli v Hlinsku na Cihelce. Tento nádherný krytý parket je v posledních letech pravidelnou prázdninovou zastávkou, i když v covidovém rauši trochu zakolísal. Od naší poslední návštěvy doznal parket výrazné změny. Z důvodu kůrovcové kalamity se z lesního areálu stal pololesní s celou jednou stranou bez vysokých smrků. Další velkou změnou jsou sociálky, které se blíží hotelové kategorii. Pořadatelé hasiči, ač dělají pět akcí za léto a na další akce ještě areál zapůjčují, neusínají na vavřínech a parket stále vylepšují. Návštěva nebyla ohromující jako v pivovaru, ale velice slušná a skvěle se bavící. Soubor hrál již v plné sestavě a přilákal přítomné na taneční beton hned s prvním kuse. Jedinou kaňkou byla klesající teplota, kdy jsme nestačili přidávat ústrojní doplňky a vzpomínali na opravdové léto minulý víkend v Sedletíně. Skvělou tancovačku jsme zakončili ve dvě s kupodivu plným parketem.

16.7.2023
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli v Sedletíně. Tato víska je v našem kalendáři jedna z nejpravidelnějších zastávek. Od roku 1995 zde hrajeme pravidelně každé léto, s výjímkou několika propršených roků. Zbrusu nová střecha na jevišti naznačovala, že zastávky mohou nadále pokračovat. Tropické léto dorazilo i do Sedletína, ale naštěstí pofukoval svěží vítr, takže pohoda byla maximální. Soubor hrál v oslabené sestavě, neb kytaristu Honzu skolil jeden z letnách neduhů: úpal, úžeh, klimatizace nebo moribundus. Trochu se zredukoval repertoár, trochu se něco nepovedlo a trochu jsme se zasmáli. Asi dvacet minut před koncem nějaké odložené pivo na jevišti nateklo do elektriky a bylo po hraní. Naštěstí má zvukař Tomáš svatou trpělivost, pivo v klidu vyklepal, nastartoval aparát a vynikající tancovačku, kde přívlastek letní dostál svému názvu, jsme dotlačili kousek přes druhou.

25.6.2023
V pátek jsme hráli v Lohenicích. Každoroční zastávka v areálu v břízkách se opět vydařila. Všecho skvěle připraveno, slušná porce návštěvníků včetně hodně krojovaných, a pravá zábavová atmosféra. Soubor hrál na prostorném jevišti v dobrém tempu a valil jeden kus za druhý. Valení se zadrhlo deset minut před plánovaným koncem, kdy frontmenovi Danovi se odvalil hlas. To už asi dvě hodiny jemně pršelo a déšť stále sílil, takže za rychlý konec byli nakonec rádi všichni.

V sobotu jsme hráli v Golčově Jeníkově. V tomto městečku jsme již hráli mnohokrát a leckde: v zámeckém parku, v klubu Vagón, na letní scéně klubu Vagón, ale tentokrát to byla novinka, na hřišti. Přededávali jsme dvouhodinovku před kapelou Turbo, takže jsme začínali i končili za světla. Areál se po dobu naší prezentace neustále plnil a se šerem se odvažovalo stále více pohupujících na předkapelní trávník. Na Turbo, které začínalo těsně po jedenácté, už bylo pěkně plno. Poslechli jsme několikapísničkový vzorek a zakončili jsme pěkný hudební víkend.

18.6.2023
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli v Rabštejnské Lhotě. V letech 1997-1998 jsme se zde mihli na sále, ale open air byla naše přemiéra. Pořadatelé sportovci tenisti připravili pěkné zákoutí ve sportovním areálu. Nechybělo opravdu nic a ceny byly ješte níže, než minulý týden ve Starých Čívicích. Návštěva byla velice pěkná, přišla celá vesnice a rozjela to na plné pecky. Soubor hrál tentokrát na jevištním náklaďáku, což je leckdy lepší ne kdejaká letní budka, jen musí být dobře podepřený, aby jej nerozkymácela naše choreografie. Skvělou akci jsme zakončili ve dvě, kdy teplota vzduchu nápadně připomínala Kameničky. To je tak, když se hraje u vody.

11.6.2023
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli ve Starých Čívicích. Na hřišti v této vísce jsme hráli naposledy v roce 2016. To bylo na opravdovém hřišti a již tenkrát jsme v přilehlém lesíku zaregistrovali historický parket i s boudou, jaké vznikaly před 30-40lety. A letos jsme hráli na něm. Pořadatelé jej upgradovali na level 2023 a nemělo to chybu. Kouzlo, atmosféra, břízky, plno lidí, ceny jak v Kauflandu v akci, pohoda. Soubor hrál po měsíční pauze v pohodě a první tanečníky přilákal již na zvukovou zkoušku. Požadovali ještě přídavek, ale my na zvukovku umíme jen jednu. Vynikající akci jsme ukončili ve dvě.

7.8.2019
Mogul na TV Leknín Heřmanův Městec.
Na zábavě v Heřmanově Městci 26.7.2019 nás streamnul štáb TV Leknín a takto to dopadlo.


7.6.2018
Mogul v televizi na ČT1 6.6.2018
Na ČT1 v pořadu Zlatá mládež 2 ve čtvrtém díle se opravdu objevila naše kapela. Je to v čase 23:45 - 26:26, a kapela se tam mihne víc než na 2 vteřiny.


Minulé víkendy
logo

Bigbítu zdar !

Mogul-rock je tancovačková bigbítová kapela z okresu Pardubice, i když jednotliví členové jsou rozptýleni po kraji Pardubickém ve dvou okresech PA (Lázně Bohdaneč, Jeníkovice) a CR (Heřmanův Městec, Hlinsko). Akční rádius kapely zasahuje převážně v okresy Pardubice, Chrudim a Havlíčkův Brod.

Hlavní důraz klade soubor na pódiovou prezentaci, tj. bezchybně zahrané skladby (v rámci pohybu), pohyb po jevišti, a kontakt s publikem podpořený solidním zvukem a důrazným světelným parkem, s cílem pobavit návštěvníky, ale také sebe. Soubor spolupracuje se stálým smluvním zvukařem. Z tohoto důvodu kapela preferuje samostatná vystoupení, kterým dává přednost před různými festivaly a podobnými akcemi, i když se jim nevyhýbá.

MOTTO: Je pravda, že komu jde o poslech kvalitní hudby, tak nejlevnější varianta je z youtubu přes kvalitní zařízení. Ušetříte vstupné, příp. jízdné, útratu za předražené občerstvení, ušetříte si opilost, zranění, nevyspání, napadení...Kdo však hledá něco jiného než hudební zážitek, to jest řev, hluk, zakouřeno, polití pivem, napadení opilcem, souložení, společenský styk, ten ať jezdí na akce. Převzato ze serveru Brutus.


Novinky v MOGULU