tento víkend hrajeme:
Pátek
nehrajeme
Sobota
Staré Čívice (PA) na hřišti
Mogul na Facebooku Kdo musí být nutně IN, pro toho tu máme sociální záchytnou síť, kterou obsluhuje nejmladší člen souboru, frontmen Dan.

Kapelní občasník MogulNews
Každej víkend ...
14.5.2023
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli ve Svitavách. Do okresního města Svitavy jsme zavítali poprvé, leč v roce 2001 jsme se mihli v nedalekém Opatově. Sál Lidového divadla byl výborně připavený a nabitý nevšední technikou, pořadatelé, kteří disponují ještě restaurací, při chuti, a chyběli jen ti návštěvníci. I přes ujištění pořadatelů, že v propagaci udělali maximum, ani jeden za 16 261 obyvatel Svitav nepřišel, protože těch pět bylo přespolních. Místní se začali trousit až po půlnoci, kdy byla avizovaná diskotéková afterparty. Soubor hrál hlavně k poslechu pro pořadatele a pro pět tanečníků. Zajímavou akci jsme zakončili deset minut před půl druhou, kdy již asi dvacet nedočkavých vyhlíželo svou diskotéku. Naštěstí oproti nebožtíkovi Hobé v Pardubicích, kde se s poslední vteřinou po rozloučení ozval ohlušující tuc-tuc rachot, byla tato diskotéka trochu hlasitější Radižurnál, zejména výběrem repertoáru.

2.5.2023
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli v Dolné Krupé. V této vísce jsme ještě nehráli, leč v sousední Horní Krupé jsme v letech 1997-1999 hráli skoro non-stop, i 6 akcí za rok. Poté se pořadatel Ivan Fornusek přesunul do Rozsochatce a naše akce tam pokračovaly ve stejném tempu. Kulturní zázemí v Dolní Krupé je na ranně barokním zámku z roku 1651, bohužel v prvním patře po ranně barokních schodech. Leč zdatní pořadatelé se stěhováním vypomohli ke spokojenosti všech. Současné zámecké prostředí je vybaveno dvěma výčepy a kuchyní, která nepřetržitě chrlila voňavé bramboráky. Návštěva byla vynikají, včasná, a parket byla zaplněn hned s prvním kusem. Soubor hrál v rozestavení tři na tři neb úzké zámecké jeviště jinou možnost nenabídlo. Hned v první sérii se kytaristovi Martinovi polámal efektový pedál, ale ten zdatně zaimprovizoval a po chvíli se jelo dál. Po několika neúspěšných pokusech se frontmenovi Danovi opět zakouřilo od prdele a nadšení neznalo mezí. Vynikající akci jsme zakončili ve dvě. Při zpětném stěhování bylo znát, že pořadatelé byli rybáři. Schody byly mokré od shora až dolů.

25.4.2023
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli opět v Jeníkovicích. Turné tří akcí za sebou na stejném místě vyvrcholilo soukromou narozeninovou párty kulatin paní hostinské. Veřejně neinzerovaná akce zaskočila i našeho frontmena Dana, jenž se v době plánovaného srazu nacházel 80km úplně někde jinde, a tak se celý párty harmonogram posunoval. Nutno podotknout, že takovýto minel frontmena se v minulosti již vyskytl, ale bylo to jen 65 km (Hlinsko-Kvasiny). Průběh akce byl jako na každé narozeninové párty: konzumace především, hudba a tanec. Dobrá nálada a zábava se nečekaně protáhla až do půl druhé.

11.4.2023
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli v Jeníkovicích. Celý březen byl vyhražen zimním sportům, leč pro déšť jsme museli skrečovat další ročník dýchánku "Kapela na lyžích", a tak jsme se na velikonoce vrátili opět do Jeníkovic, tentokrát bez pyžam. Poslední nepyžamovou tancovačku jsme tu hráli v roce 2019 a pak byl jen covid. A vše bylo jako vždy: Pěkné prostředí, naladěná hospoda, rozjančení návštěvníci i bez pyžam a Mogul i bez lidovky. Kapela se trochu povrtala v repertoáru a kromě čtyř repasovaných kusů vystřihla úplnou novinku s názvem Kočka leze dírou. Jedinou šmouhou byla krční indispozice fronmena Dana. Klobouk dolů, vydržel až do půl druhé, kdy jsme skvělou akci zakončili.

V neděli jsme nehráli. Část souboru měla závazky na jiném jevišti.

18.2.2023
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli v Jeníkovicích. Po dvou covidových létech bez pyžamáku se tato tradice opět rozeběhla svým šestnáctým pokračováním. A vše bylo jako vždy: Pěkné prostředí, naladěná hospoda, rozjančení návštěvníci v pyžamech a Mogul i z lidovkou. Skvělou akci jsme zakončili ve dvě.

29.1.2023
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli ve Heřmanově Městci. Místní sokolovna je jedno z mála míst (kromě pravidelných městských klubů) kde to žije. Vestibul je vyzdoben poutači a budoucím programu, který není jen bigbítový, ale z každého hrnku trochu. Za bigbít tam před námi byla Doga, následuje Odyssea a poté dýchánek tří kapel. Pořadatelé mají vytuněný servis pro publikum i pro kapelu a vlajkovou lodí, která se táhla celým sálem, byly bramboráky. Návštěva byla slušná, pěkně obsazený sál, první platící byli ještě před naším stěhováním aparatury a tancovalo se i na zvukovku. Soubor hrál po dvouměsíční pauze v dobré pohodě, parket byl plný hned od začátku a ve stejném duchu to jelo až do finále. Jen ta prdel nám zase nesvítila, zato fontány i o pauze. Skvělou tancovačku jsme zakončili ve dvě.

4.12.2022
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli ve Břehách. V této vísce jsme hráli naposledy na podzim 2018, ještě v době předcovidové. V době covidové hospoda umřela a době pocovidové se kulturního stánku ujal Moped klub Břehy. Pod jeho velením se opět rozjely zábavy a Moped klub se jejich pořadatelství zhostil na výbornou. I návštěva byla z našich akcí nejvyšší a hlavně výborně rozjetá a skvěle se bavící. Soubor hrál v rozestavení 3-2-1, neb jeviště sloužilo trochu jako skladiště a při jeho malých rozměrech byl každý metr znát. Přineslo to nové pohybové kreace a klávesák si mohl konečně hodit po vzoru kytaristů nohu k bubeníkovi na praktikábl. Čím menší jeviště tím více má publikum pocit, že na něj patří také, a tak měli v první linii hodně starostí (možná i příjemných), jak tento zájem utlumit. Skvělou tancovačku a zároveň poslední v tomto roce jsme zakončili ve dvě.

13.11.2022
V pátek jsme hráli v Pardubicích v ABC klubu. Další sál v Pardubicích, kde jsme ještě nespláchli WC v šatně, byl ABC klub. Je to jeden z nejlepších sálů ve městě s prostorným jevištěm, zázemím pro kapely, vedlejšímí prostory a klubovým výčepem s pohodlnými válendami. Tentokrát pořadatelé namíchali společnou akci Mogul-Stresor, která byla díky aktivitě bubeníka Stresoru okořeněná o bubenickou galaparádu na tři soupravy. Formát byl na střídačku, začínali jsme my, po třičtvrtěhodině s malou pauzou střídal Stresor, a tak to šlo až do konce, místy proloženo trojbubny. Návštěva byla slušná a parket byl obsazen rovnoměrně na obě kapely. Skvělou akci jsme zakončili o půl druhé, Stresor o půl hodiny později.

V sobotu jsme nehráli.

7.8.2019
Mogul na TV Leknín Heřmanův Městec.
Na zábavě v Heřmanově Městci 26.7.2019 nás streamnul štáb TV Leknín a takto to dopadlo.


7.6.2018
Mogul v televizi na ČT1 6.6.2018
Na ČT1 v pořadu Zlatá mládež 2 ve čtvrtém díle se opravdu objevila naše kapela. Je to v čase 23:45 - 26:26, a kapela se tam mihne víc než na 2 vteřiny.


Minulé víkendy
logo

Bigbítu zdar !

Mogul-rock je tancovačková bigbítová kapela z okresu Pardubice, i když jednotliví členové jsou rozptýleni po kraji Pardubickém ve dvou okresech PA (Lázně Bohdaneč, Jeníkovice) a CR (Heřmanův Městec, Hlinsko). Akční rádius kapely zasahuje převážně v okresy Pardubice, Chrudim a Havlíčkův Brod.

Hlavní důraz klade soubor na pódiovou prezentaci, tj. bezchybně zahrané skladby (v rámci pohybu), pohyb po jevišti, a kontakt s publikem podpořený solidním zvukem a důrazným světelným parkem, s cílem pobavit návštěvníky, ale také sebe. Soubor spolupracuje se stálým smluvním zvukařem. Z tohoto důvodu kapela preferuje samostatná vystoupení, kterým dává přednost před různými festivaly a podobnými akcemi, i když se jim nevyhýbá.

MOTTO: Je pravda, že komu jde o poslech kvalitní hudby, tak nejlevnější varianta je z youtubu přes kvalitní zařízení. Ušetříte vstupné, příp. jízdné, útratu za předražené občerstvení, ušetříte si opilost, zranění, nevyspání, napadení...Kdo však hledá něco jiného než hudební zážitek, to jest řev, hluk, zakouřeno, polití pivem, napadení opilcem, souložení, společenský styk, ten ať jezdí na akce. Převzato ze serveru Brutus.


Novinky v MOGULU