tento víkend hrajeme:
Pátek 5.6.
nehrajeme
Sobota 6.6.
nehrajeme
Mogul na Facebooku Kdo musí být nutně IN, pro toho tu máme sociální záchytnou síť, kterou obsluhuje nejmladší člen souboru, bubeník Dan.
Kapelní občasník MogulNews
Každej víkend ...
31.5.
Tento víkend jsme nehráli. Ale už brzo budem.

24.5.
Tento víkend a i mnoho dalších jsme nehráli,ale už hrát budeme. A od pondělka je to takto: Na hromadné akce, do kin, divadel či dalších kulturních institucí může dorazit nejvýše 300 lidí, musejí přitom dodržovat dvoumetrové rozestupy i další hygienická opatření. Od 8. června by se v případě příznivé epidemiologické situace mohl počet zvednout na 500. Tak nějak si ty dvoumetrové rozestupy na zábavě nedovedu představit, když parket má cca 15x10 metrů. V tom bude asi nějaký fígl.

17.5.
Tento víkend a i mnoho dalších jsme nehráli,ale už hrát budeme. Parametry se zlepšují každým dnem a odvážní pořadatelé do toho jdou: 13.6. Hlinsko - Cihelka, 20.6. Horní Bradlo a 27.6. Kraskov. To jsou první tři kousky na červen a další budeme postupně oživovat.

4.5.
Tento víkend a i mnoho dalších jsme nehráli a hrát nebudeme. Už se nám rýsují prvidla pro hospody a z toho nám vychází, že při předepsaných rozestupech budou sokolovny pro 500 lidí pro 200 tak akorát. Na parket se vyznačí značky jako na spartakiádě a u stolů si všichni zasednou ob dvě místa jako na lanovce.

28.4.
Tento víkend a i mnoho dalších jsme nehráli a hrát nebudeme. Horká zpráva: Přes léto se budou moct konat akce maximálně do 200 lidí. V pondělí to oznámil na tiskové konferenci po jednání vlády náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. To už je reálné pro naši kategorii agrobigbítu, ale pokud to bude s rouškama, tak to bude taneční a seznamovací kabaret. Kdo je kdo, když už někdy i prsa splývají.

20.4.
Tento víkend a i mnoho dalších jsme nehráli a hrát nebudeme. Tak už se to rýsuje a nerýsuje. První vlaštovka od 8.června kulturní, společenské a sportovní akce do 50 lidí. To ještě nebude na letní parkety, ale už prvních padesát lidí bude mít roušky pobryndané od piva. Další myšlenka je: v létě akce max do 500 lidí. Tam už bychom se vešli.

12.4.
Tento víkend a i mnoho dalších jsme nehráli a hrát nebudeme. Rozjímání o tradicích s pomlázkou na velikonočních zábavách letos nebude, protože ji neměl nikdo, ani kapela. Velká pomlázka s dámským prádlem se letos nepletla. A hlavní hygienička naznačila, že škola do prázdnin už nebude, a já s tím svazuji zábavy. Parkety letos nebudou. Leda by se masivně rozšířil ještě nevynalezený lék na tuhle potvoru.

5.4.
Tento víkend a i mnoho dalších jsme nehráli a hrát nebudeme. Rozvádím tip z minulého týdne - omezené to bude zjevně rouškami, protože ministr školství otevření škol podmiňuje dostatečnými zásobami těchto ochranných prostředků. Zařadíme roušky do sortimentu vedle CD. Nicméně hromadné akce festivalového typu vláda uvolní až jako poslední, takže to vidím nejdřív na červenec.

29.3.
Tento víkend a i mnoho dalších jsme nehráli a hrát nebudeme. Další tip je, že to nebude dříve než pustí žactvo do škol, a ještě to bude nějak omezené.

22.3.
Tento víkend a i mnoho dalších jsme nehráli a hrát nebudeme. Nějaké povídání o týdnu, dvou, jak si optimisticky malují někteří pořadatelé, když nám nabízejí akce, jsou utopií. Dokud křivka stoupá, je vše ve hvězdách, a až začne klesat, dají se hvězdy nahradit měsíci, týdny a dny. Tipnul bych, že od bodu zlomu to budou dva měsíce.

15.3.
Tento víkend jsme nehráli. V reakcí na vládní nařízení z úterka byla po dohodě starosty s pořadatelem původně plánovaná akce v Dolním Bezděkově zrušena. Úvahy o limitovaném počtu 99 osob vůbec nebyly na místě, i kdyby přišlo jen 98 lidí. S dalšími kroky vlády již byla tato úvaha bezpředmětná a podle mého odhadu budeme rádi, když se v květnu rozjedou parkety.

10.3.
Zábava 14.3.2020 v Dolním Bezděkově je zušena z důvodu nařízení ministersva zdravotnictví.

8.3.
Tento víkend jsme nehráli.

1.3.
Tento víkend jsme nehráli.

24.2.
Generační posun není jenom na jevišti, ale i pod ním.

23.2.
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli v Jeníkovicích. Patnáctý pyžamový ples byla velmi vydařená taškařice. Slušná účast a to zejména nových tváří, pěkná atmosféra a bohatá tombola. Soubor hrál opět, jak už to Pyžamovém plese bývá, v novém. Kytaristu Jirku vystřídal nový kytarista Honza, přesněji Honza junior, syn basisty a kapelníka Honzy seniora. Inovace byla původně zamýšlena jako rozšíření na tři kytaristy, protože dosavadní kytarista Jirka hrál ještě ve třech dalších kapelách, s možností alternace v různách sestavách, ale Jirka využil situace a ze souboru se odhlásil. Premiéra dopadla výborně. Nemálo písní dostalo nový drajv, a spolu s rekalibrací temp příjemně překvapily i kapelu. Veselou akci jsme zakončili kousek po druhé s tím, že si to zde zopakujeme 12.4. v neděli velikonoční.

7.8.
Mogul na TV Leknín Heřmanův Městec.
Na zábavě v Heřmanově Městci 26.7.2019 nás streamnul štáb TV Leknín a takto to dopadlo.

18.4.
Všem mogulákům, kteří v mogulkrámku nenašli ošacení podle svých parametrů, se na vědomost dává, že nabídka se zkompletovala. Trička černá a bílá s oboustranným tiskem ve velikostech XXL, XL, L, M, a S, mikiny ve všech velikostech a hromada dámských kalhotek v sedmi barvách a pružností od XS do 5XL. Móc pěkný, móc suší, to se roztáhne, to se srazí.

7.6.
Mogul v televizi na ČT1 6.6.2018
Na ČT1 v pořadu Zlatá mládež 2 ve čtvrtém díle se opravdu objevila naše kapela. Je to v čase 23:45 - 26:26, a kapela se tam mihne víc než na 2 vteřiny.


Minulé víkendy


logo

Bigbítu zdar !

Mogul-rock je tancovačková bigbítová kapela z okresu Pardubice, i když jednotliví členové jsou rozptýleni po kraji Pardubickém ve dvou okresech PA (Lázně Bohdaneč, Jeníkovice) a CR (Heřmanův Městec, Hlinsko). Akční rádius kapely zasahuje převážně v okresy Pardubice, Chrudim a Havlíčkův Brod.

Hlavní důraz klade soubor na pódiovou prezentaci, tj. bezchybně zahrané skladby (v rámci pohybu), pohyb po jevišti, a kontakt s publikem podpořený solidním zvukem a důrazným světelným parkem, s cílem pobavit návštěvníky, ale také sebe. Soubor spolupracuje se stálým smluvním zvukařem. Z tohoto důvodu kapela preferuje samostatná vystoupení, kterým dává přednost před různými festivaly a podobnými akcemi, i když se jim nevyhýbá.

MOTTO: Je pravda, že komu jde o poslech kvalitní hudby, tak nejlevnější varianta je z youtubu přes kvalitní zařízení. Ušetříte vstupné, příp. jízdné, útratu za předražené občerstvení, ušetříte si opilost, zranění, nevyspání, napadení...Kdo však hledá něco jiného než hudební zážitek, to jest řev, hluk, zakouřeno, polití pivem, napadení opilcem, souložení, společenský styk, ten ať jezdí na akce. Převzato ze serveru Brutus.


Novinky v MOGULU