tento víkend hrajeme:
Pátek
nehrajeme
Sobota
nehrajeme
Mogul na Facebooku Kdo musí být nutně IN, pro toho tu máme sociální záchytnou síť, kterou obsluhuje nejmladší člen souboru, bubeník Dan.
Kapelní občasník MogulNews
Každej víkend ...
9.1.2022.
Předpoklad se částečně naplňuje. Heřmanův Městec je zrušen. Podmínka pro pořadatele ze strany sokolovny byla: místo parketu židle jako v kině a respirátory. Jelikož už 37 roků hrajeme zábavy, tak takovéto prostředí nám ani pořadatelúm na pobavení moc nepřišlo. A tak napjatě očekáváme, jak to dopadne o 14 dní později s DOLI klubem v Pardubicích. Na fermanu máte první letní ochutnávku.

22.12.2021.
Milí bigbíťáci, finále letošního roku je podobné tomu loňskému, na hovno, a to se nám do toho ještě hrne Omikron. Sledujte pozorně příznaky jako na PF2022, abychom se ve zdraví v roce 2022 setkali. Už na leden máme naplánované akce 14.1.2022-Heřmanův Městec-sokolovna a 28.1.2022 DOLI-klub Pardubice, ale s mediálním průvanem Omikronu tomu moc šancí nedáváme.

31.10.2021.
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli na Seči. V minulých letech jsme v této obci hrávali na valníku u Židáku, ale tentokrát to byl kulturní dům Seč a předskakovali jsme kapele Ortel. Tento formát jsme úspěšně vyzkoušeli předloni v Kejžlicích a tak jsme dali repete. Ovšem tentokrát to mělo úplně jiné koule, protože dvorní zvukař Ortelu, Petr Kocek, který minule chyběl, je úplně jiná liga. Program jsme měli trochu našponovaný, protože jsme znali čas konce našeho bloku, ale začátek byl podle toho, jak se frontmen Dan utrhne ze zaměstnání. Utrhl se tak, že to vyšlo na sedmdesát minut v kuse, což byl v historii Mogulu rekord v délce série. Končili jsme kousek před desátou a po rychlém sbalení pokračoval Ortel. I ten byl se svým zvukařem úplně jiný a zněl o dost lépe než minule. Jejich svižný program končil kousek před půlnocí.

Tímto vystoupením jsme v podstatě zakončili letošní sezonu, protože v předtuše covidního tobogánu jsme raději sály nesmlouvali, a jak se ukazuje, předtucha byla oprávněná. Čísla rostou a tak počkáme, až klesnou.

10.10.2021.
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli v Kutné Hoře v rockovém klubu Vopičí Koule. Kluby nejsou přesně ta naše správná parketa, ale doba už je taková, a tak čas od času o nějaký zavadíme. Bohužel klub Vopičí Koule je diskotékový a pokus o živou hudbu nebyl dobrý nápad. To, že jsme aparaturu stěhovali do sklepa, bylo to nejmenší, bo jsme sportovci. Jeviště bylo tak pro půl kapely, zvukař silně improvizoval, zato diskotéková světla jela nonstop a diskjockey číhal na každou chvilku, kdy odložíme nástroje, aby skromný sklepní prostor ohlušil dvonásobnou hlukovou intenzitou. Kouřit nahoru na ulici chodili i nekuřáci. Návštěva byla také klubová. Deset bigbíťáků přišlo na Mogul a deset zabloudilo omylem. Přes všechna negativa klubového hraní lze pořadatelé pochválit za nadšení a promyšlené prostředí a prostory klubu.

14.9.2021.
Akce 30.10.2021 s Ortelem se vrací na původní místo: Seč (CR). Přesné místo v Kutné hoře (9.10.2021) je nový klub Vopičí koule.

12.9.2021.
V pátek jsme nehráli.

V sobotu jsme hráli v Hlinsku na Cihelce. Sezónu letních parketů 2021 jsme uzavírali na Cihelce. Pořadatelé to měli ještě jednodušší. Otvírali i zavírali zároveň, protože pro ně to byla jediná letošní zábava. A velice se vydařila. Lidí hojno a neodradil je ani nepředpokládaný déšť, neb zde je téměř vše zastřešeno. Soubor hrál v dobré pohodě a první tanečníky přilákal už na zvukovku. Vynikající akci jsme zakončili deset minut po druhé.

22.8.2021.
V pátek jsme hráli v Kameničkách. Po třech týdnech jsme si Kameničky zopakovali. Hned začátek měl veselou zápletku. Frontmen Dan uvázl v zaměstnání a s individuální dopravou vyzkoušel nejdříve Kameničky u Trhové Kamenice, potom v Hlinsku zasponzoroval Bezpečnostní složku "pomáhat a chránit", až o půl desáté šťastně dorazil do správných Kameniček. Toliko veselá chvilka z natáčení. Soubor hrál tedy po úvodní veselé chvilce do mlýna rozesmátě a dobrá atmosféra vydržela až do závěrečné druhé. Ještě teplota: teplo nebylo a někteří to těžce prokaučovali.

V sobotu jsme hráli v Rosicích u Chrasti. Na tomto kolbišti jsme v rámci festivalu měli hrát již několik minulých roků, ale nikdy nedošlo ke shodě termínů, až letos. Nebyl to sice festival, ale akce dvou kapel. Mogul začínal jako první kousek před devátou a končil kousek před jedenáctou. Po bryskné výměně pokračovala kapela Sceletons, thrash-death z Hradce Králové. Návštěva vzhledem k akci v nedaleké Chrasti nebyla nijak ohromující, ale zábava velmi dobrá.

7.8.2019
Mogul na TV Leknín Heřmanův Městec.
Na zábavě v Heřmanově Městci 26.7.2019 nás streamnul štáb TV Leknín a takto to dopadlo.


7.6.2018
Mogul v televizi na ČT1 6.6.2018
Na ČT1 v pořadu Zlatá mládež 2 ve čtvrtém díle se opravdu objevila naše kapela. Je to v čase 23:45 - 26:26, a kapela se tam mihne víc než na 2 vteřiny.


Minulé víkendy


logo

Bigbítu zdar !

Mogul-rock je tancovačková bigbítová kapela z okresu Pardubice, i když jednotliví členové jsou rozptýleni po kraji Pardubickém ve dvou okresech PA (Lázně Bohdaneč, Jeníkovice) a CR (Heřmanův Městec, Hlinsko). Akční rádius kapely zasahuje převážně v okresy Pardubice, Chrudim a Havlíčkův Brod.

Hlavní důraz klade soubor na pódiovou prezentaci, tj. bezchybně zahrané skladby (v rámci pohybu), pohyb po jevišti, a kontakt s publikem podpořený solidním zvukem a důrazným světelným parkem, s cílem pobavit návštěvníky, ale také sebe. Soubor spolupracuje se stálým smluvním zvukařem. Z tohoto důvodu kapela preferuje samostatná vystoupení, kterým dává přednost před různými festivaly a podobnými akcemi, i když se jim nevyhýbá.

MOTTO: Je pravda, že komu jde o poslech kvalitní hudby, tak nejlevnější varianta je z youtubu přes kvalitní zařízení. Ušetříte vstupné, příp. jízdné, útratu za předražené občerstvení, ušetříte si opilost, zranění, nevyspání, napadení...Kdo však hledá něco jiného než hudební zážitek, to jest řev, hluk, zakouřeno, polití pivem, napadení opilcem, souložení, společenský styk, ten ať jezdí na akce. Převzato ze serveru Brutus.


Novinky v MOGULU