tento víkend hrajeme:
Pátek
Mikulovice (PA)
Sobota
Kameničky (CR)
Mogul na Facebooku Kdo musí být nutně IN, pro toho tu máme sociální záchytnou síť, kterou obsluhuje nejmladší člen souboru, bubeník Dan.
Kapelní občasník MogulNews
Každej víkend ...
18.7.2021.
V pátek jsme hráli v Přelouči za školou. Na tomto místě jsme hráli naposledy před pěti lety. Nic se nezměnilo. Pracovití pořadatelé, příjemné prostředí, spousta lidí a navíc jen ten covid. Soubor hrál trochu improvizovaně, neb kytarista Martin vdával sestru a na celý víkend se omluvil. Zastoupil ho profesionální zaskakovač Míla, který s námi odehrál tak 15 roků, takže asi dvě věci pamatoval a zbytek se naučil. Původně jsme měli hrát napůl s kapelou Klaxon, ale ten se ze zdravotních důvodů omluvil. Skvělou a hodně rozpálenou tancovačku jsme zakončili kousek před místní zavíračkou o půlnoci.

V sobotu jsme hráli v Sedletíně. Po nedávné premiéře v nedalekém Tisu jsme s do tohoto kouta opět vrátili a ač byla předpověď počasí na sobotu přímo strašidelná, neopakovalo se loňské zrušení, ale naopak akce byla velmi vydařená. Soubor hrál po páteční rozehrávce mnohem veseleji a rozjančil publikum, kterého byl velmi mnoho, do slušných obrátek a udržel je až do finále. Vynijící zábavu jsme zakončili kousek po druhé a mladší část kapely opět zůstala a starala se o společenský ruch až do rána.

27.6.2021.
V pátek jsme hráli v Tisu. Novinka v našem fermanu se nachází v lokalitě jako Sedletín. Krásný areál na fotbalovém hřišti se skvělým servisem. Soubor hrál konečně kompletní. Vzhledem k neobvyklým rozměrům jeviště (hlubší než širší), změnil trenér rozestavení z 5-1 na 3-2-1. Zábava se po počátečním ostychu rozjela velmi slušně a vydržela až do finále. Skvělou tancovačku jsme zakončili pět minut po druhé, ale útočná část sestavy vybavená spacáky se starala o společenský ruch až do rána.

21.6.2021.
V sobotu jsme hráli v Boru u Chroustovic. V této obci jsme naposledy hráli před 21 lety. Tentokrát se jednalo o soukromou dvojnarozeninovou akci, na které se sešla cela vesnice. Věk účastníků se pohyboval od 1 do sta let. Bylo teplíčko, sluníčko a všeho hojno. Soubor hrál v novém. Post zpěváka zaujmul bubeník Dan, a na bubenickou židli usedla nová posila Jarda. Naopak z osobních důvodů chyběl kytarista Honza. Do toho všeho kleknul při zvukovce zvukaři Patrikovi zvukařský pult. Po hodinovém dialogu s přítelem na telefonu jsme zaimprovizovali a Patrik si vyzkoušel zvučení s tabletem našeho odposlechového systému. A výsledek velmi dobrý. Pěknou improvizační akci jsme zakončili o půl jedné, kdy celodenní oslavenci umírali a odpadali.

15.6.2021.
Začínáme!. V pátek 25.6.2021 zahajujeme postkovidový režim zábavou v obci Tis na havlíčkobrodsku. Je to na hřišti.

10.3.2021.
Jedna smutná zpráva. V úterý náhle zemřel náš bývalý bubeník Bohouš Kocek. V kapele hrál v jejím největším laufu a byl jedním z jejich nevyčerpatelných motorů jak v muzice tak v partě. Je to velká škoda a tak nám zbývá už jen vzpomínka na všechno, co jsme s ním prožili.

24.2.2021.
Kapela se zdá být konečně kompletní. Výběr bubeníka byl velice náročný a zdlouhavý. Několik jich mělo zájem jen do prvního poslechu repertoáru, dva se dostali i na zkoušku, ale teprve třetí hrál jako Mogulák.

21.12.
Tento podzim jsme nehráli. Děkujeme Vám za přízeň ve smutném čase bez tancovaček a těšíme se na setkání až ...

18.10.
Tento víkend jsme nehráli.

11.10.
Tento víkend jsme nehráli.

4.10.
Tento víkend jsme nehráli.

28.9.
Tento víkend jsme nehráli. Naše předpoklady se pomalu naplňují, zdravotnická opatření tvrdnou, a vypadá to, že pro letošek jsme dohráli. Zatím nikdo z pořadatelů našich akcí nic nerušil, ale to přijde. Rozumní už akce zrušili vzápětí po zpřísnění parametrů a na ostatní taky dojde. My jsme určitě zrušili výročí 35.let Mogulu. Na takovou akci jsou potřeba několikaměsíční přípravy a to nejde dohromady s Covidem. Sejdeme se na 40. výročí. Termín na 27.12. v Kostěnicích jako na zábavu zatím platí ...

7.8.2019
Mogul na TV Leknín Heřmanův Městec.
Na zábavě v Heřmanově Městci 26.7.2019 nás streamnul štáb TV Leknín a takto to dopadlo.

18.4.2019
Všem mogulákům, kteří v mogulkrámku nenašli ošacení podle svých parametrů, se na vědomost dává, že nabídka se zkompletovala. Trička černá a bílá s oboustranným tiskem ve velikostech XXL, XL, L, M, a S, mikiny ve všech velikostech a hromada dámských kalhotek v sedmi barvách a pružností od XS do 5XL. Móc pěkný, móc suší, to se roztáhne, to se srazí.

7.6.2018
Mogul v televizi na ČT1 6.6.2018
Na ČT1 v pořadu Zlatá mládež 2 ve čtvrtém díle se opravdu objevila naše kapela. Je to v čase 23:45 - 26:26, a kapela se tam mihne víc než na 2 vteřiny.


Minulé víkendy


logo

Bigbítu zdar !

Mogul-rock je tancovačková bigbítová kapela z okresu Pardubice, i když jednotliví členové jsou rozptýleni po kraji Pardubickém ve dvou okresech PA (Lázně Bohdaneč, Jeníkovice) a CR (Heřmanův Městec, Hlinsko). Akční rádius kapely zasahuje převážně v okresy Pardubice, Chrudim a Havlíčkův Brod.

Hlavní důraz klade soubor na pódiovou prezentaci, tj. bezchybně zahrané skladby (v rámci pohybu), pohyb po jevišti, a kontakt s publikem podpořený solidním zvukem a důrazným světelným parkem, s cílem pobavit návštěvníky, ale také sebe. Soubor spolupracuje se stálým smluvním zvukařem. Z tohoto důvodu kapela preferuje samostatná vystoupení, kterým dává přednost před různými festivaly a podobnými akcemi, i když se jim nevyhýbá.

MOTTO: Je pravda, že komu jde o poslech kvalitní hudby, tak nejlevnější varianta je z youtubu přes kvalitní zařízení. Ušetříte vstupné, příp. jízdné, útratu za předražené občerstvení, ušetříte si opilost, zranění, nevyspání, napadení...Kdo však hledá něco jiného než hudební zážitek, to jest řev, hluk, zakouřeno, polití pivem, napadení opilcem, souložení, společenský styk, ten ať jezdí na akce. Převzato ze serveru Brutus.


Novinky v MOGULU