Soutěž 2005

Vážení čtenáři, návštěvníci a fandové, připravili jsme si pro vás celoroční soutěž na rok 2005. Nejprve něco k pravidlům. Jelikož v tomto roce oslaví kapela dvacáté narozeniny, najdete každý měsíc na stránkách našeho měsíčníku jednu otázku týkající se historie kapely MOGUL. Odpovídat budete moci dvěma způsoby.

1) přímo na tancovačce - v technickém koutku kapely bude po celou dobu zábavy umístěn box (poštovní schránka), do kterého budete moci svou odpověď hodit. - stačí na malý kousek papíru (papírky a tužky budou k dispozici u hlasovacího boxu) napsat jméno, příjmení, bydliště a správnou odpověď a to ve formátu. Například:
Jana Nováková, Pardubice
c) Pavel Cejpek

2) emailem
- svou odpověď zašlete na novou emailovou adresu mogulnews@email.cz
- opět napíšete své jméno, příjmení, bydliště a svou odpověď

!!!POZOR ZMĚNA PRAVIDEL HLASOVÁNÍ!!

Z důvodů velkého rozptylu hraní, budete moci odpovídat na každou zadanou otázku dva měsíce. Tato soutěž probíhá souběžně i na našich webových stránkách, tudíž otázky, pravidla a email, na který můžete posílat své odpovědi, najdete i tam. Každý měsíc poputují všechny došlé správné odpovědi do velkého slosování, které proběhne 27. 12. 2005 na křtu CD MOGUL rock 8. Všichni vylosovaní obdrží nové CD a spoustu věcných cen (zatím překvapení). Takže, kdo pošle každý měsíc správnou odpověď, má větší šanci na výhru, neboť v závěrečném osudí bude jedenáct jeho odpovědí.

Otázka na měsíc prosinec, která se bude týkat Našich zvukařů a my se vás ptáme:

Který zvukař zatím působil u MOGULu nejdéle???

a) Jarda Zítko
b) Vašek Dušek
c) Venca Staněk
d) Jarda Mastík

Na tuto otázku můžete odpovídat do 25.12.2005


Otázka na měsíc listopad, která se týká prvních nahrávek kapely MOGUL rock a my se vás ptáme:

Co znamená název studia G2, ve kterém se natáčely první dvě kazety ???

a) Studio Gambrinus 2
b) Galásek a syn
c) dvojgaráž
d) Gumotex Přelouč

Na tuto otázku můžete odpovídat do 25.12.2005


Otázka na měsíc říjen, která se bude týkat Našich kapelních novin a my se vás ptáme:

Ve kterém roce začal vycházet kapelní měsíčník MOGULNEWS???

a) 1998
b) 1999
c) 1993
d) 1990

Odpověď z říjnového kola:
V říjnu jsme se vás ptali, Ve kterém roce začal vycházet kapelní měsíčník MOGULNEWS???. Správná odpověď byla b) 1999. V tomto roce vyšla první dvě čísla našeho plátku. Všem správně tipujícím blahopřejeme.


Otázka na měsíc září, která se bude týkat diskografie kapely MOGUL rock. Jelikož se chystáme do studia k nahrání osmé desky ptáme se vás:

Která úspěšná skladba, kterou MOGUL rock hraje již léta nenašla své místo ani na jedné ze sedmi desek???

a) Královna úsměvů
b) Taxis
c) Brikety
d) Vlastní svět

Odpověď ze záříového kola:
V září jsme se vás ptali, která úspěšná skladba, kterou MOGUL rock hraje již léta nenašla své místo ani na jedné ze sedmi desek???. Správná odpověď byla c) Brikety. Bigbíto-metalová lidovka byla sice natočena v roce 2001, ale na svůje místo na desce stále čeká. Všem správně tipujícím blahopřejeme.


Otázka na měsíc srpen, která se bude týkat novodobější historie kapely MOGUL rock. A my se vás ptáme:

Jak se jmenovala kapela, která se v druhé polovině devadesátých let vyvinula z bývalých členů kapely MOGUL rock ???

a) el Sombrero
b) Saturn rock
c) Hombres beat
d) Polymetal

Odpověď ze srpnového kola:
V srpnu jsme se vás ptali, jak se jmenovala kapela, která se v druhé polovině devadesátých let vyvinula z bývalých členů kapely MOGUL rock. Správná odpověď byla c) Hombres beat. V Hombres beatu účinkovali bývalí muzikanti MOGULu: Ondra Sobotka - kytara, zpěv, Aleš Doležal - bicí a Jarda Mastík - zvuk. Všem správně tipujícím blahopřejeme.


Otázka na měsíc červenec. Tento měsíc se budeme zabývát názvem naší kapely. A my se vás ptáme:

Co znamená výraz MOGUL ???

a) latinský tanec
b) muslimský panovník
c) řecký zápasník
d) ketlsky "přirození"

Odpověď z červencového kola:
V červenci jsme se vás ptali, co znamená výraz MOGUL. Správná odpověď byla b) muslimský panovník. Respektive titul muslimských panovníků v Indii v období 16. - 19. století. Všem správně tipujícím blahopřejeme. Těm nesprávně tipujícím držíme palce v dalších kolech.


Otázka na měsíc červen. Tentokrát se budeme věnovat našemu Mirečkovi. Jelikož je Míra velkou osobností v historii kapely MOGUL rock. A my se vás ptáme:

Ve kterém roce nastoupil Míra Hnidka do kapely MOGUL rock ???

a) 1985
b) 1990
c) 1992
d) 1995

Odpověď z červnového kola:
V červnu jsem se ptali, ve kterém roce nastoupil Míra do MOGULu. Správná odpověď byl c) 1992 Všem správně tipujícím a počítajícím blahopřejeme. Těm nesprávně tipujícím držíme palce v dalších kolech.


Otázka na měsíc květen. Jak jste si jistě všimli, na tancovačky nás dopravuje naše MOGULácká Avie a my se vás ptáme:

Kdo byl prvním oficiálním řidičem kapely MOGUL rock ???

a) Milan Papoušek
b) Aleš Doležal
c) Jarda Král
d) Lukáš "Kába" Kubiš

Odpověď z květnového kola:
V květnu jsem se vás ptali kdo byl prvním oficiálním řidičem kapely MOGUL rock. Správná odpověď byla a) MILAN PAPOUŠEK. Milan Papoušek, familiérně (kapelou) nazývaný též "Papin" se v kapele na postu řidiče objevil poprvé na jaře roku 1993. Do té doby kapelní vozidlo značky Robur proháněli Honza Černík a Pavel Cejpek, jediní vlastníci řidičského oprávnění skupiny "C". Milan Papoušek nebyl za volantem vozidla bigbítové kapely žádný nováček, ba naopak byl ostříleným tvrďákem. Před Mogulem proháněl Robura konkurenční skupině Markant. Pro mnohé z vás byla tato kníratá figurka pouze řidičem. Starší ročníky si ho můžou ještě pamatovat i jako osvětlovače. Ovšem málokdo ví, že Papin byl v kapele něco jako Ferda mravenec.......aneb práce všeho druhu. K dílům toho vynálezce a stvořitele různých zlepšováku patří mnoho vychytávek a částí naší aparatury. ( zvukařský deštník nazývaný též rogalo nebo rolovací stříška na přední světelné rampě a mnoho a mnoho jiných věcí. Milan Papoušek vydržel tuhle partu pitomců vozit celých 10 let. Na jaře roku 2003 se pro únavu a sešlost věkem ze souboru odhlásil. Nyní bych vzpomenul nejčastější větu při cestách na hraní a zpět: "PAPINE, PUMPIČKA." Všem správně tipujícím blahopřejeme.


Otázka na měsíc duben.

Kolikrát došlo k rozpadu skupiny MOGUL rock???

a) ANI JEDNOU
b) JEDNOU
c) DVAKRÁT
d) TŘIKRÁT

Odpověď z dubnového kola:
V dubnu jsme se vás ptali, kolikrát došlo k rozpadu skupiny MOGUL rock. Správná odpověď zní 2) 2x. Bylo to 25. 12. 1989, přibližně na půl roku, a 30. 12. 1991, asi na dva měsíce.


Otázka na měsíc březen. Není žádným tajemstvím, že kapela MOGUL rock vznikla spojením dvou kapel. A my se vás ptáme:

Sloučením jakých kapel vznikl MOGUL rock???

a) SEKCE 5 + KOMPLEX
b) EREKCE 5 + REFLEX
c) SEKTOR 5 + DEFLEX
d) SEKCE 5 + REFLEX

Odpověď z březnového kola:
V březnu jsme se vás ptali na jména kapel z jejichž spojení vznikl MOGUL rock. Správná odpověď zní d) SEKCE 5 + REFLEX. Bylo to na podzim roku 1985.


Otázka na měsíc únor. Každou bigbítovou kapelou prošla spousta muzikantů. A my se vás ptáme:

Kolik hudebníků prošlo skupinou MOGUL rock za celou dobu její existence????

a) 17
b) 18
c) 19
d) 20

Odpověď z únorového kola:
Vážení soutěžící a nyní se dostáváme ke správné odpovědi z únorového kola. Únorová otázka vám všem hlasujícím pěkně zamotala hlavu, protože jsme obdrželi spoustu špatných odpovědí. Naproti tomu přišlo i nemálo odpovědí správných. Správná odpověď zněla: c) 19 . Ano, přesně tak. Kapelou MOGUL rock prošlo přesně 19 jmen. Zpěvák Mirek Hnidka. Kytaristi Karel Mareš, Láďa Ondráček, Radek Losert, Pavel Cejpek, Martin Zamastil, Jarda Mastík, Jirka Fuchs, Pavel Heřman a Mára Živný. Baskytarista Honza Černík. Klávesista Vašek Černík. A v neposlední řadě bubeníci Josef Horák, Tomáš Prosa, Aleš Doležal, Ondra Sobotka (předtím sólový zpěv) , Dan Krulík, Bohouš Kocek a Tonda Donát. To v průměru znamená, že téměř na každý rok vycházel jeden muzikant. Možná někteří z vás omylem napočítali i automatického bubeníka. Každopádně všem správně tipujícím a počítajícím blahopřejeme. Těm nesprávně tipujícím držíme palce v dalších kolech.


Otázka na měsíc leden. Není tajemstvím, že kapelníkem MOGULu je již řadu let Honza Černík. A my se vás ptáme:

Kdo byl prvním kapelníkem skupiny MOGUL rock????

a) Vašek Černík
b) Josef Horák
c) Pavel Cejpek
d) Mirek Hnidka

Odpověď z lednového kola:
Vážení soutěžící a nyní se dostáváme ke správné odpovědi z lednového kola. Správná odpověď zněla: b) Josef Horák. Ano je to tak. Prvním kapelníkem a zároveň prvním bubeníkem kapely MOGUL rock byl Josef Horák, který v MOGULu působil od vzniku v roce 1985 až do prvního rozpadu MOGULu na Štěpána 25. 12. 1989. Když se dal MOGUL po revoluci opět dohromady, to bylo v létě roku 1990, Josef Horák již nenastoupil. MOGUL nebyl úspěšný v hledání nového bubeníka, a tak rok vystupuje s bicím automatem. Funkci kapelníka a náčelníka převzal a již patnáct let svědomitě plní baskytarista Honza Černík. Všem úspěšným gratulujeme.


Každému bude za jeden měsíc uznána pouze jedna odpověď, a to lístečková nebo mailová. Čili jen jedna z obou jmenovaných možností. Odpovídejte proto prosím vždy jen jednou. Členové kapely a rodinní příslušníci členů kapely se soutěže nemohou účastnit.