Napsali o nás ...Zde je inverzní stránka rubriky "Kamarádi z pódií", kde budou uveřněny ohlasy na Mogul. Budou stažené z jiných serverů, pokud možno v původním znění, a vaše případné e-maily.

13.11.2000
Nyní u nás koncertovala kapela Mogul. Naše odhady návštěvnosti již nebyly tak skromné‚ jako u předchozích zábav, a vyplnily se. Přišlo více než dvěstě zábaváků - to se ví moguláků je všude hodně. Mogul se podle toho také‚ řádně snažil. Hrál jako o život a nešetřil ani svými hity, ani hity konkurenční kapely Lunetic. Vše hrál v kvalitě až nezvykle vysoké. Na řadu přišly i různé magické efekty jako kupříkladu poloviční pád osvětlovací aparatury, či ozvučování sálu pouze z odposlechových reproduktorů. Posluchači byli ochuzeni (nebo ušetřeni?) o intelektuální rady a veselé příběhy ze života, kterých je nevyčerpatelným zdrojem zpěvák Mogulu - Míra. Věříme, že jeho indispozice byla pouze dočasná. Na závěr ještě kapela ukázala své hudební umění, když zahrála "Každej Víkend" s jedinečným doprovodem hraným na pozinkovanou popelnici.
Jako pořadatelé bychom se chtěli velice omluvit všem Vám, kdo jste u nás byli a jste pobouřeni vystoupením neznámého striptéra. Doufáme, že Vás v budoucnu již nebudeme vystavovat takovým náhlým a neočekávaným šokům.
Server Kostěnický bigbít8.12.2000
Tento pátek u nás hostovala kapela Mogul. Tato zábava byla pro nás v tomto roce poslední, proto jsme očekávali vyšší účast. Jenže nákupní horečky před Vánocemi, které jsou již v plném proudu a ještě k tomu termín před výplatami způsobily své. Přesto k nám přišlo okolo 150 lidí. Všichni se hned od začátku dobře bavili a sál byl neustále v pohybu. Pouze se nám zdálo, že výkon zesilovačů mnohdy nabýval maxima. Posledně jsme zde psali něco v tom smyslu, že frontman Mogulu, Míra, ochudil všechny bigbíťáky o své intelektuální rady. Nevíme, jestli čte naše postřehy, ale podle toho, co z něho vycházelo v průběhu zábavy a o konci ani nemluvě, jsme usoudili, že čte. Míra nám to totiž vrátil i s úroky a pro neznámé tváře, kterých u nás nebylo málo to musel být opravdu "nevšední zážitek". Kromě Lunetiku zahrála kapela ke konci skvěle i Noc na Karlštějně, což bylo po právu oceněno od všech přítomných. Po zábavě se Mogul až nezvykle rychle sbalil a bez nejmenších problémů odjel do svých domovů. To se ovšem netýká Míry, který šel místo balení aparatury na "ojedinělou" exkurzi do naší nálevny, kde ho málem kapela nechala. K podivu je pouze to, že po zdaleka ne nejvyšší účasti zůstal na sále zdaleka největší mírným slovem nepořádek. Jinak zábava proběhla až na prokopnuté dveře (což se ovšem rychle a diskrétně vyřešilo) bez sebemenších problémů. Rok 2000 jsme (nepočítaje Štěpánskou zábavu) Mogulem zakončili, rok 2001 Mogulem započneme, takže nás nezklamejte a přijeďte se k nám podívat!
Server Kostěnický bigbít8.12.2000
Zdarec, BRUTUS zdraví Mogul, rád si čítávám Vaše zprávičky, i z toho důvodu jsme přidali Váš link na naši web-site http://www.brutus.cz Při pohledu na kontakty na Vaší stránce je uvenen na nás link. Stránky dělal jeden fanoušek, ale bohužel ztratil k ním přístup, takže je to mírně nefunkční. Jinak máme svoje "ofišl" stránky, jejichž adresa je výše, pro aktuálnost, prosím, zaměň to směrování.
S brutálním pozdravem, ať Vám to šlape, ale pozor, aby Vás to neušlapalo....
Vláďa Hasal - BRUTUS19.1.2001
Kostěnický bigbít 2001 jsme zahájili stejnou kapelou, jakou jsme rok 2000 zakončili a to Mogulem. Mogul hned od začátku nasadil strhující tempo, které zastavil až hlavní jistič kulturního domu. Po pětiminutovém temnu se elektrony v místní rozvodné síti udobřily a opět byly schopny přenášet libé tóny od mikrofonů přes zesilovače až k samotným reproduktorům. To se ovšem dařilo asi tak pět vteřin, po kterých opět elektrony vypověděli svoji poslušnost. Po druhé domluvě si již daly skutečně říci a poslušně procházely vodivostními pásy atomů polovodičů i vodičů až do samého závěru. Kapela vylepšila celkových dojem z pomalých songů o nové pyrotechnické efekty, které se velice vydařily a u kterých nezůstal "suchý" snad ani radiátor. Možná právě kvůli tomu (a nebo díky již zmíněné temné chvilce) zůstalo na sále tolik poházených kondomů, což za krátkou historii Kostěnického bigbítu ještě nepamatujeme. Tohle by se dalo ještě pochopit, ale že se nemalé množství pryžových chráničů našlo dokonce i na jevišti po mistrech, tak to jsme si již vysvětlit nedokázali. Ale ať už to bylo jakkoliv, jsme všichni rádi, že Mogul jde výchovným příkladem našim mladším generacím.
Server Kostěnický bigbít9.3.2001
Kapelu jsme přivítali netradičně a to ve staročeských krojích (chyběl nám jenom chléb a sůl). Měli jsme generální zkoušku předtančení České besedy před prvním veřejným vystoupením. Kapela se nečekaně ocitla v roli diváka, tiše se usadila v sále a nechala se unášet tóny 150 let starého kulturního dědictví národa. Brzy po osmé se sál naplnil, že si málem nebylo kam sednout. V devět hodin nastalo peklo. Skladba "All right" rozhýbala nejen vše v sále, ale i v okolních domcích. Kolečko elektroměru se tryskem roztočilo, jističe se začaly potit, ale držely. Při krátké konzultaci se zvukovou sekcí nám bylo sděleno: "Asi už jsme otupěli". Po chvíli už jsme otupěli i my. Rozhodně si nemyslíme, že vyšší počet decibelů zvýší kvalitu, uvítali bychom tišší projev, který na posluchačích nezanechá trvalé následky. Kolem jedenácté byli jističe natolik zpocené, že si samovolně vyžádali přestávku. I přes jejich odpor musela zábava pokračovat, proto jsme je opět uvedli do chodu. Touto cestou se omlouváme skupině za večeři, kterou pouze zajišťujeme, tedy nekuchtíme. Víme, že se u nás solí a kořením nešetří, již jsme podnikli první kroky k zlepšení kvality pokrmů. Parket byl tentokrák plný již od začátku. Skupina předvedla rozšíření svého repertoáru o skladbu "Na kameni kámen" od bří Nedvědů. Jak pořadatelé, tak kapela byli spokojeni s návštěvností i průběhem celé trachtace. Část kapely přislíbila účast na příští zábavě (16.3. Komunální odpad), aby shlédli kapelu, která jim svou návštěvností začíná šlapat na paty.
Server Kostěnický bigbít9.3.2001
Lidi, vy co chodíte jenom na Mogul, můžete sem napsat nějakej důvod, proč na jiné kapely nechodíte. Podle meho nazoru je na tom hudebne nejhůře právě Mogul. To tam jen chodite, aby jste slyšeli nějaké nesmyslné výlevy od "mistra"????
bigbitu zdar!!!
bigbíťák z Čepí - Server Kostěnický bigbít9.3.2001
Máš super názor, jen mě mrzí, že jsi jeden z mála. Hudebně je na tom Mogul uzčitě nejhůř, ale lidi tam nechodí, aby si poslechli výlevy "mistra", ale protože vědí, že tam budou lidi. A proto: dohodněme se, že se budeme scházet třeba na Motouzu, Hombres beatu, nebo kdekoli jinde, a bude to stejně super, možná i lepší.
Nazdar!!!!!!!!!!!!!!
odpověd bigbiťákovi z Čepí - Server Kostěnický bigbít12.3.2001
Přidávám se k názoru z Čepí, pokusme se opravdu scházet na jiných kapelách vždyť v tom je ta krása bigbítu, že každý hraje něco jiného nebo alespoň jinak. Záměrně neuvádím žádnou kapelu neboť jsem z jeden z dlouhé řady muzikantů a vůbec lidí žijících (ne živících se) dobrou hudbou.
Tak tedy zkuste to a dáte mi za pravdu, že je spousta dobrého bigbítu, jde o to nebát se jít někam jinam a poslouchat něco jiného. Motto: Kolik bigbítovejch kapel znáš tolikrát jsi bigbíťákem.
Bigbiťák z H.M. - Server Kostěnický bigbít14.3.2001
I ja se přidávám k názoru z Čepí, na Mogul lidi chodi jen ze zvyku, že tam přijdou lidi, hudební kvalita je opravdu mizerná, rámus který má zakrýt nedokonalosti a přehmaty. Výlevy Míry zaujmou sotva tak někoho, kdo to má v hlavě v pořádku. Doufám, že všichni brzy procitnou, vykašlou se na Mogul a začnou chodit na pořádnou muziku.
plesky - Server Kostěnický bigbít19.3.2001
Koukám, že kritika je nezbytným doplňkem úspěchu. Za úspěšnost zábavový kapely jednoznačně považuju návštěvnost. A ta jde speciálně u Mogulu jednoznačně nahoru. Znám Mogul už pěknejch pár let, a vím co práce úspěch stojí. Určitě mě připadá zábavnější (upozorňuju, že nejsem muzikant) než parta lidí statujících na pódiu a dokonale kopírující české originály notoricky známých kapel (nemusím snad jmenovat). A o zábavu snad na zábavě jde! Klidně mě kamenujte, ale příště jdu na Mogul zas!
Vašek z Přelouče - Server Kostěnický bigbít19.3.2001
To jsem vůbec neočekával, že reakce na můj vzkaz (spíše dotaz) budou tak velké. Mně by ale opravdu zajímalo, proč někteří lidi chodí jen na Mogul. Já netvrdím, že na Mogul nechodím. Občas se na něho jdu take podivat a nezřídka se tam také dobře pobavím. Ale prostě nechapu ty, kterých bohužel není málo, co na jiné kapely prostě nejdou. Jedná se většinou o ty do těch 16 let. A podle jejich reakcí při výlevech "Mistra" mi fakt připadá, že tam kvůli jinému nechoděj. Jestli se ale mýlím, tak ať mi někdo napíše ten správný důvod. Jsem zvědavej!!
míru a bigbítu zdar!!!!
Bigbíťák z Čepí - Server Kostěnický bigbít19.3.2001
no furt dobre, ze chodi na Mogul nez na prilehle diskoteky ne ? :-) Kdyz jdu na Mogul tak tam nechodim z tim, ze ocekavam super vykony jednotlivych muzikantu, ale urcitou bigbitovou show o kterou se Mogul snazi a to ze "mistr" vlastne moc zpivat neumi neni az tak podstatny a vetsinou se to v tom celkovym kravalu i ztrati :)
Sehrany jsou, falesny to neni, poslouchat se to da, je to spis o tom folkloru kolem, das si nejaky to pivo a fernet, zaskaces na parketu, pokecas se znamejma protoze vis ze tam budou..
M.J. HK - Server Kostěnický bigbít21.3.2001
K tomu kraválu. Zdá se mě že zpěvu je rozumět dost dobře. Byl jsem na řadě profíků, a rozuměl tak předložky. No možná už to znám zpaměti. Rád si přečdu další názory. Pište!
Vašek z Přelouče to M.J. HK - Server Kostěnický bigbít21.3.2001
Čoveče, dát si pivo a ferneta mužeš na jakékoli zábavě nejen na Mogulu, na Mogulu si ho spis musíš dát, abys to vůbec mohl poslouchat a neupadli ti uši - jak hlukem, tak kvalitou.
Tys asi nepochopil to, co tu už bylo napsáno, že kdyby se lidi sešli ve stejném počtu na jiné zábavě než na Mogulu, tak to bude ještě mnohem lepší, než na M.
Plesky >> M.J.z HK - Server Kostěnický bigbít21.3.2001
pro Vaska : Rozumet zpevu snad i je, ale myslel jsem spis presnost intonace, dotahnuty koncovky, prirozene vibrato a takovy ty zakladni vlastnosti soloveho zpevu.. nerikam ze by to bylo vylozene vsechno o pul cihly jinde, ale proste kdyz porovnas zpev treba u Komunalniho odpadu, nebo Cimbury a Behavyho na Odysce se zpevem Miry tak je to mnohdy nebe a dudy.
pro Plesky : ano s tim souhlasim, ale zrejme se lidem tenhle druh bigbitovy zabavy libi tak na ni chodej.. na Miru, na ohnostrujky, na potiskly sprcky a kalhotky.. co ja vim :-)
M.J. z H.K. - Server Kostěnický bigbít12.4.2001
Čau bigbíťáci, jste ted nějak mrtvý, dofám, že je to jen zdáni. Zdá se mi, že jsme nedořešili to první co se tady objevilo - to že když půjdem jinam než na Mogul, ve stejným množství tak to bude lepší, než na Mogulu, tak si myslím, že nezbývá, než se dohodnout na datu a místě, co vy na to? Ať to stojí za to !!!
Plesky - Server Kostěnický bigbít19.4.2001
Pánové se vám divím.Buďte rádi že žijete v kraji kde se aspoň nějaká ta rocková hudba hraje.U nás je to samá tvenťačka a třískotéka.Na trochu rocku ,aby jel člověk světakraj.No a Mogul??Není bez chyb,možná jsou na tom jiný soubory hudebně líp?Ale!!!Chodí na něj lidi,je v povědomí.No a proč asi??Ti kluci umí to co dělají prodat.Několik vydaných CD,ke koupi na všech zábavách,pravidelně a včasně aktualizovanej web,vlastní noviny.................ať se takhle snaží i jiní.Úspěch je skoro vždy hlavně práce a vytrvalost.
Ales - Server Kostěnický bigbítNa MOGULU v Opatově.
V sobotu 28.4.2001 konečně nadešel dlouho očekávaný den konání pravé rockové zábavy v sousední obci Opatov. Výjimečnost celé akce byla ještě umocněna skupinou MOGUL jež má na Svitavsku i Česko-Třebovsku mnoho příznivců. Bohužel ne docela zdařile provedená propagace a četnost okolních akcí ,dávali tušit ,že návštěva asi nebude nejlepší.Bohužel tento předpoklad se více než naplnil a v deset hodin sál připomínal spíše vydařenou narozeninovou párty nežli tancovačku. Kapela začala hrát kolem deváté pro zcela prázdný parket.K celkovému dojmu vyprázdněnosti také nemalou měrou přispělo to ,že na sále se nesmí kouřit a tak se stávalo že víc lidí bylo před sálem. Muzikanti se naštěstí prázdného parketu nezalekli a vystoupení nepostrádalo nic z toho ,na co jsou diváci u Mogulu zvyklí.Od jedenácte byl již parket zaplněn ,lépe řečeno byli na něm skoro všichni co přišli.Vzhledem k tomu že se sešlo hlavně tuhé jádro bylo i u baru vcelku živo a jedinou chybičkou na kráse bylo teplé točené pivo jež mělo za následek zvýšený zájem o pivo lahvové z mrazáku.Naštěstí po naražení druhého sudu došlo k nápravě a celá akce úspěšně skončila nad ránem kdy nás pořadatelé požádali aby už jsme táhli .. ….. . Doufejme že je první ne zcela vydařená akce neodradí a třeba někdy příště.
Ještě malá poznámka: Můj přítel Jarda oznámil ,že už na Mogul nikdy nepůjde ,neboť jejich hudba a i vystupování některých členů souboru ho demoralizuje ,svádí k nadměrné konzumaci a nekontrolovanému běsnění.
Server - Ústecko-orlický bigbítV pátek 4.5.2001 jsem se zastavil v Dřenicích na Mogulu. Chtěl jsem vidět a slyšet jak to dělá kapela, která na svých stránkách hodnotí ty ostatní.
Skupina předváděla svůj typický sound založený na jednoduchých aranžích s monotematickými texty. V hudbě upoutával naprosto falešný sborový zpěv. Sólový zpěv na tom byl lépe, zde zas docházelo k častým výpadkům textu.
Zvuk mě překvapil, na Dřenice, svou vyšší hlasitostí a nebýt častého vazbení, byl by slušný vzhledem k tomu, že mu zvukař věnoval 50% času. K nasvícení kapela používá spoustu světel. Přišlo mi však na místě tvrzení, že méně je někdy více. Blikalo to tam jak na kolotoči a na aktéry nebylo mnoho vidět.
Parket byl plný a ve varu.
Doporučil bych častěji používat ladičku a stojan na texty. Vzhledem k tomu, že soubor hraje v rámci pohybu, očekával bych minimálně dvojitá salta.
Jaromír Mastík - HOMBRES beat15.5.2001
Tak jak jsem Mogul neměl vůbec rád, tak teď musím napsat, že to, co předvedli v Bítovanech bez Miry nemělo opravdu chybu. Sice první song nebyl tak vydařenej, ale ostatni již bylo skvělý. Byla sranda, nikdo neslyšel mistrovy vylevy - prostě nádherná zábava. Klobouk dolu před nima. Byla by nějaká jiná kapela schopna odehrát celou zabavu bez sólového zpěváka??? - momentálně mne žádná nenapadá.
Antimogulak - Server Kostěnický bigbít20.5.2001
Na ohlasy o kvalitě Mogulu. Míra má hlas výbornej,ale někdy (poslední dobou dost často) to přehání s pitím a co se týče zbytku kapely hrajou skvěle. Hrajou dobrý osvědčený věci, který jsou i na úrovni přetextovaný.
Mají sice někdy úlet, ale to se stane každýmu, vy to jen u těch svejch oblíbenců rači neslyšíte.
Mogul je podlemě nej kapela tancovačkových parketů. Třeba takový Derby to je něco hroznýho a chtěj za zábavu 15000 Kč to je téměř dvakrát tolik co Mogul. Další věc která se mi na nich dobrá je, že hrajou téměř víkend co víkend a to je na sehranosti kapely hodně znát. Ze strany Mogulu je to už téměř profesionalizace. Takže na Mogul jsem chodil, chodím a budu chodit dál dokud budou hrát, což doufám bude ještě hodně dlouho. Enzo

Enzo - Server Kostěnický bigbít27.11.2002
Vážený pane Černík.
Poslechl jsme si dnes vaši poslední desku a vyhodnotil jsme ji totálním průserem. Nejen že hrajete z prdele, ale i váš zvuk stojí za hovno. Možná byste měli spíš skládat uhlí, nebo prodávat rajčata. Doporučuji také nástavbu na mistra. Předpokládám,že jste všichni vyučení a tak byste možná měli věnovat své profesi. Zajímalo by mne, zda jste schopni udržet rytmus déle než dva takty a jestli je váš zpěvák schopný zaintonovat čistě více než dva tony. Vaše texty jsou také velmi intelektuální. Možná byste se na to měli spíš vysrat. Ta muzika i texty zřejmě vypovídají o vaší inteligenci. Díky za vtipné chvilky ztrávené s vaší muzikou.
Rocku zdar!!!!! Mirek X.

Děkujeme za upozornění a Váš názor s potěšením tlumočíme tisícovkám našich posluchačů, kteří na nás rádi pravidelně chodí a kupují a kopírují si naše nahrávky.
Váš MOGUL rock
30.12.2002
Ahoj chlapi,
předem svého mailíku Vám chci poděkovat, za to co děláte, neděláte, a co by jste mohli dělat. Dne 28.12.2002 jsem byl(jako již tradičně)na Váší-Naší zábavě v Radovesnicích II na Kolínsku, musím říci, že to bylo opět super a Míra se s celou kapelou opět ukázal v tom pravém mogulo-bigbíťáckém světle. Měl jsem možnost shlédnout a zhodnotit spousty kapel a kapílek, včetně komerčních záležitostí, ale Vaše kapela, je u mě na té nejvyšší příčce. Máte svůj styl, kterého se stále držíte, pěkně organizované tancovačky-vožrávačky, spousty upomínkových předmětů, dokonce už i Mogula-sedmičku a v neposlední řadě MOGULNEWS. V dnešním světě zdrcených komerčních směsicí si jdete svou cestou a to je nejlepší, jak pro Nás-publikum, tak i pro Vás-kapelu.
Doufám, že se moje upřímná pochvala dostane do správných rukou, podpoří Vás v dalším usilí, a že budete hrát furt a stále, neustále.
Vše nejlepší do Nového roku, hodně zdraví, spokojených fanoušků, a věřte tomu, když přežijeme Silvestra, přežijeme všechno.
DÍKY ZA TO, ŽE EXISTUJETE.

Váš věrný fanoušek
Jára, Jára, Jaroušek
(Ohaře u Kolína)