Saturn


Kapela pochází z chrudimska okolo Heřmanova Městce a hraje tamtéž. Hraje v sestavě kytara, klávesy, basa, bicí a sólový zpěv. Bližší informace se dozvíte na jejich vlastní prezentaci.

Klešice (CR) 26.2.2000. Z vystoupení kapely Saturn jsem při návratu z Úhřetic (z Eminence) stihl již jen tři skladby (dva ploužáky Olympicu a závěrečné Brikety), takže je těžké soubor nějak zevrubněji hodnotit. Obsazení Saturnu je kytara, basa, klávesy, bicí a mně neznámý počet zpěváků. Pomalé skladby zpíval jeden, zatímco Brikety byly odzpívány v duetu jiných dvou. Ačkoliv na kapele je vidět, že nejde o žádné rockové harcovníky, ale spíše zapálené mladíky, zanechala ve mně dobrý dojem. Kapela měla vlastní PA sytém, zvukaře na sále, světla (zděděná po Mogulu), zkrátka vše, co má bigbít mít. Všechno samozřejmě v malém a amatérském provedení, ale bylo vidět, že kluci asi vědí co chtějí a dávají tomu hodně. Fandím jim. Jen houšť a větší kapky. (JK-MogulNews)

Mikulovice (PA) 1.7.2000. Poprvé se na letním parketě v Mikulovicích představila rocková kapela Saturn. I přesto, že kluci měli na svém repertoáru celou řadu osvědčených rockových hitů i písničky z vlastní tvorby, přilákal tanečníky na parket až hit " Nonstop " od idolu teenagerů M. Davida. Jinak Saturn ukázal, že jejich muzika opravdu šlape a že to umějí pořádně rozjet. Celkový umělecký dojem kazily pouze stojánky na texty, které působily velice neprofesionálně.(Black Fox)

Krouna (CR) 29.9.2001. Společné vystoupení s kapelou Mogul. Kapelu již posílil kytarista Mára z rozpadlého Markantu na výsledku je to znát. Naopak počet zpěváků se zúžil na jednoho, takže sestava je shodná s Mogulem. Soubor hraje velice taneční repertoár podpořený dobrými jevištními prvky a jeho produkce má skvělý spád a švih. Největší šoumen byl nehrající kapitán, zvukař a manažer v jedné osobě, který, pomalován make-upem ala Kiss, ovládl parket i jeviště a odzpíval i jednu skladbu. Celkový dojem z vystoupení je velice kladný.

Bylany (CR) 26.10.2001. Kapelu čerstvě opustil kytarista Mára. Důvodem byly jiné představy o směru a cílech kapely, jen nechápu, proč vůbec začínal, když kapelu dobře znal a dobrá parta se v názorech nemění. Zábava byla skvělá, muzikanti hráli s přehledem a lehkostí, slyšet bylo vše, co do účelného bigbítového repertoáru patří. Dobrý souzvuk, jasná a čitelná sóla, plné vícehlasy a přirozený pohyb po jevišti. Sál, který byl v dvojnásobné síle oproti minulému týdnu, se výborně bavil. Kapela opět ukázala, že dokáže nenuceným způsobem rozjet zábavu a zaujmout i náhodné příchozí.

Klešice (CR) 27.10.2002. Společné vystoupení se skupinou Framal, Framal byl v roli hosta. V sestavě drobná změna, na bubenickém postu se zabydlel Aleš, bývalý hráč rozpadlé skupiny Hombres a Mogulu. Kapele hrála v pohodě a i k pokročilé době a uvolněné náladě nebyly ve hře znatelné nedostatky. Ani ve zvuku, i když zvukař byl neschopen pomalu stát ani na nohou a přítomní mi hlásili, že už je jako ten náš. Ale zpěvu bylo přiměřeně rozumět a ani celkový zvuk nebyl špatný, vzledem k akustice a rozměrům sálu. Návštěva byla vynikající až nadprůměrná, neboť byl zvolen výborný sváteční a prázdninový termín.

Míčov (CR) 2.11.2002. Sál na Míčově je o mnoho lepší než Klešický, vadí pouze nepřítomnost jeviště a tak kapela stojí na sestaveném pódiu. Kapela hrála výborně a sál byl ve varu a to i po jedné hodině. Zajímavá byla dvoupísňová výměna zpěváka s bubeníkem, oba umí oboje skvělě. Zvuk byl špičkový, agresivní a nejsrozumitelnější, jaký jsem ten den slyšel (Profil, Modrý Mauricius), bylo tam všechno. Návštěva byla příjmná, i když podle kapely bývá i lepší. Zajímavá byla i návštěva kapely Diamant, která se přijela podívat, vyjednala s pořadateli zábavu a hned vylepila plakát.

6.4.2003. Kapela naléhavě shání hráče na klávesové nástroje. Případní zájemci se mohou hlásit na Inetové adrese v sektoru "SERVER"

Klešice (CR) 20.12.2003. Kapela již hrála v nové obsazení, tedy s novým klávesistou. Je jím Libor ze zaniklé sestavy Hombres beat, kde hrál s Alešem, současným to bubeníkem Saturnu. Soubor hrál v rozestavení 3-2, kytaristé se zpěvákem na hraně a klávesista s bubeníkem vzadu, oba na praktikáblech nestejné výšky. Tentokrát byl nejvýše klávesita, ale běžně je to obráceně. Saturn hrál svižně a vkusně, i když některé věci (Liquido) byly až moc diskotékové, leč na vcelku početný dav zabíraly. Zvuk byl vzhledem k velikosti a netradičnímu tvaru sálu slušně nazvučen a dobře nasvícen. Účast byla velice dobrá, cca 150-200 spokojených návštěvníků a to hodně mladých. Inu - prázdniny.

Bylany (CR) 6.11.2004. Soubor hrál v nezměněné sestavě, upoutala výše uvedená instalace bubeníka a klávesisty na schodovitých praktikáblech. Tentokrát jsem se zúčastnil začátku vystoupení. Návštěva se trousila jako v Bylanech, i když minule na 3.cenové byl začátek plnější. Kapela to sice omlouvala volbami do senátu a krajských zastupitelstev, ale tak nějak jsem si nedovedl představit, kolik lidí z potencionálních návštěvníků zajímá politika, nehledě na to, že většina ani nemá volební právo a naprostá většina ani neví, že nějaké volby jsou. Tudíž i jako vtip mi to přišlo vedle, neb to šlo mimo chápání publika. Slabšímu začátku se připodobnila i kapela, kde mi jak za časů Hombres-beatu připadal nejživější sedící klávesista a bubeník. Přední linie byla poněkud chcíplá, jen místy ojediněle vyrazil kytarista na hranu jeviště. Teprve s ojedinělými tanečními pokusy návštěvníků, kdy zpočátku nezabíraly ani vyhlášené pecky, kapela pomalu roztávala a dostávala se do pohybu, leč si myslím, že by to mělo být naopak. Kapela by svým pojetím a živostí měla dostat lidi na parket a ne se nechat lidmi vyhecovat k prvním nesmělým krůčkům. Asi byla unavena z voleb. Co bylo nového, byla zvukař. Údajně úžasně levný, to neposoudím, a dobrý. První sérii jsem byl ve vestibulu u pořadatelů, tam byl zvuk přijatelně srozumitelný. Druhou sérii jsem byl na sále v úrovni zvukaře a zvuk byl krásná nekonkrétní koule, kde nebylo srozumitelného vůbec nic, snad jen notoricky známé fráze. Při písni Votvírák, která je z tvůrčí dílny Saturnu, jsem zaujal poslechové místo uprostřed parketu a stěží jsem dekódoval název písně v refrénu. Naopak, ve ztichlé pasáži se nesl krásný čtyřhlasý vokál. Škoda, že byl zvukař tak levný. Návštěvníci se zvolna a vytrvale trousili a ve finále bylo velice plno, výborná atmosféra a správná zábava.

Bylany (CR) 1.4.2005. Soubor hrál v nezměněné sestavě, i když na vežejnost prosakují informace o jakýchsi personálních změnách. Tentokrát jsem se naopak shlédl vystoupení až po půlnoci. Solidní účast, sál ve varu, hudebníci částečně také a o vzruch a život na jevišti se staral zejména náš bubeník Tonda se saturňáckým otvírákem na krku. Překvapením byl zvuk, neb kapela si na tuto zábavu zjednala osvědčený tandem Mrázek-Hormandl, jež je zárukou 100% kvality. A byl, včetně kvalitního osvětlení.