Řemen


Postřehy ze zábavy 11.2.2000 v Řečanech nad Labem (PA). Kapela pochází z chlumecka a hraje klasický tvrdý melodický bigbít. Hraje ve složení kytara, klávesy, basa, bicí a sólový zpěv. Všichni muzikanti jsou instrumentálně zdatní, výborný zpěvák, a dost dobré a účelné sbory. Repertoár tvoří vlastní i převzaté písně z vlastními texty, zklamala mě jedna věc zpívaná anglicky. Pohybově se soubor příliš neprojevil, neboť jeviště bylo miniaturních rozměrů. Zvuk byl poslabší, protože kapela na menší sály nebere zvukaře a zvuk se snaží vykouzlit z pódia. Vévodila basa, pak zpěv, kytarová sóla, rytmický buben a to je všechno. Ostatní nástroje pouze pokud hrály samy, i když se evidentně snažily po celou dobu, ale zbytečně. Osvětlení bylo dvěma statickými barevnými reflektory. Návštěvnost byla asi osmdesát spokojených a tančících lidí.

Radovesnice II. (KO) 21.12.2003. Kapela se po několikaměsíční přestávce představila v nové sestavě. Dlouholetého kytaristu a motor kapely, Pavla Strnada, vystřídal na postu kytaristy Pavel Pokorný. Oživil soubor nejen bezchybnou kytarou a dobrým zpěvem, ale i znalostí show, oděn v dost dobrém rockovém kostýmu a pohybujíce se téměř po celém jevišti. Další změna proběhla na postu zpěváka. Epizodní působení zpěvačky Simony Khailové z Krleš skončilo a na prkna okresu se vrátil dlouholetý člen Radek Říha. Kapela působila velice kompaktně a s dobrým zvukem a světly Jirky Basla zaručuje výbornou zábavu. Pro omezený repertoár vystupovala překapela, jméno neznám, ale hrála takové klubové umění, absolutně se nehodící na taneční zábavu. Škoda jen návštěvnosti. Byla to neděle před vánoci a v sále o kapcitě 600 lidí jich bloudilo tak 70, což se stává standardem i na ostatních zábavách v tomto stánku, vyjímaje hvězdy, co stoupají vzhůru a hrají výhradně koncerty.

Pohoří (RK) 30.7.2004. Kapela vystupovala jako předkapela slovenské Tublatanky a měla předem daný prostor před vystoupením top-star. Sestava byla stejná jako minule, sehranost a výkon ještě lepší a zvuk vynikající. Mrtvé publikum se snažil soubor rozvášnit především notoricky známými tancovačkovými hity a docela se mu to zdařilo, neb ke konci jeho vystoupení byl parket slušně zaplněn. A to i díky dvěma hitům skupiny Kabát, kterými mě dostal. Měl jsem doposud Řemen za kapelu, která myslí na vyšší cíle, neb jejich web se jako málokterý honosí třemi jazykovými mutacemi, a nemá zapotřebí získávat publikum tak laciným způsobem. Je to jistě jejich věc a sami moc dobře vědí, proč notorické odrhovačky, jež hraje skoro každá dechovka, do repertoáru zařadili, ale k Řemenu mi to jaksi nesedí.