Profil


Postřehy ze zábavy v Úhřeticích (CR) 17.10.1998. Obecné statistické údaje se dozvíte na vlastní domovské stránce kapely. Při příchodu do sálu návštěvníky překvapil nekvalitní zvuk, který padá na hlavu zvukaře (najatý, neboť se stálým zvukařem a jedním se zakládajících členů se kapela rozešla koncem léta), protože sál je akusticky dobrý a mnohými zvukaři vyzkoušený. Ale i tak šlo v basové zahuhlané kouli rozpoznat jednotlivé nástroje, včetně zpěvu. Muzikantsky dobře zahrané a zazpívané. Vizuelně je kapela poměrně statická, klávesista nebyl ani vidět, protože zvukař zarovnal většinu rozlehlého jeviště reprobednami, a vše se točí kolem kytaristy-zpěváka, soubor byl nasvícen několika světly. Návštěvnost byla cca 200 lidí (odhad v jedenáct hodin), což je na Úhřetice a Profil přiměřěné. Celkový dojem: kapela dobrá, zvukař ne.

Postřehy ze zábavy 12.12.1998 v Miřeticích (CR). O půl dvanácté pořadatelé ještě toužili po vstupném, a tak jsem slyšel pouze tři věci zpoza kapely, kde byl vchod. Zvukově tedy nelze hodnotit, ale podle aparátu to byl zvukař, který byl s Bladexem v Sopotnici a tam byl dobrej. Repertoárově jsem zrovna nepad do žhavé současnosti, neboť Bedna od whisky a Hrabě drákula (tu třetí jsem zapoměl) mi připadá dost kontrastní s faktem, že se kapela prezentuje vlastními(?) hity na rádiu Profil. V první linii namačkaného podia byla patrná i již dříve avizovaná personální změna. Skutečně nastoupil nový zpěvák - Slávek od zřejmě již dočista rozpadlé kapely Markant, ale jelikož je v záběhu, tak zpíval jen na poloviční úvazek.

Postřehy ze zábavy 30.4.1999 ve Dřenicích (CR). Byla to první zábava na vyhlášeném letním parketě a i když trochu konkurovaly čerodějnické ohně a jim přínáležející sudy, bylo plno. Již zdálky nepřehlédnutelné, rytmicky nezadržitelné, osvětlení dávalo tušit, že zvukař je Tomáš Panchártek od Elánu, který tu měl původně hrát. V kapele již chyběl zpěvák Slávek se svým vysílačkovým mikrofonem, který již s kamarády oprášil kapelu Markant na letní sezónu. Kapela hrála (slyšel jsem jednu sérii okolo půl dvanácté) svůj solidní standard, parket plný tanečníků, jen se mi nezdá, že by byli tak zdatní v angličtině, protože Schellingerovu Šípkovou růženku do nich kapela nahustila v originále. Zřejmě v rámci Alles Gute. Zvuk byl vcelu solidní a dostačující a o světlech, to je o ničem. Po minutě už jsem dostal tik, protože málokterá kapela vám pustí příjemný svit 1000W reflektoru přímo do očí a to v opakujícím se intervalu pěti vteřin. Podle předběžných informací tato sestava (Profil + zvukař od Elánu) odehraje zřejmě všechny zábavy Elánu za letošní léto.

Na podzim 1999 se vztahy mezi členy vyhrotily tak, že bubeník odchází do Atreye, kytarista Láďa do Markantu, basista si dává prázdniny a duo Liborů (kytara+klávesy) dávají dohromady novou sestavu, kde se má objevit i jeden z mrtvých Elánů (basista), a jeden z mrtvých Framalů (kytarista), má se prezentovat novým špičkovým komerčním repertoárem a k vidění mají být přibližně od března 2000. Současná sestava dohrává do konce roku 1999.

Společné vysoupení s Markantem v Úhřeticích (CR) 29.4.2000. Markant odjel tři série pro předskokany a pak nastoupil Profil. Repertoár souboru se příliš nezměnil, kapela se pomalu sehrává, je znát, že to je ještě nadovařený. Zato mi připadal odvařený frontmen souboru, kytarista Libor, jehož zpěvu, nebylo téměř rozumět a nebyla to chyba aprátu, protože Libor klávesista měl sólový zpěv naprosto bezchybný, srozumitelný a průrazný. Výměna těchto dvou rolí by byla jistě ku prospěchu.

Společné vysoupení s Markantem v Úhřeticích (CR) 29.4.2000 II.. Asi od deseti hodin nastoupil Profil. Sál se zatím vcelku slušně naplnil. Z původní sestavy Profilu zůstala jen dvojice Liborů (Šafek - klávesy, zpěv; Vohralík - kytara, zpěv). Ta byla doplněna novým bubeník (původní odešel do Atreye), kytaristou z Framalu a basákem z bohdanečského Elánu. Po podzimních zvěstech o nové "profilaci se" kapely Profil jsem očekával avizovaný radikální řez do repertoáru, hluboké umění, excelentní hudební výkony. Asi mi to našeptal špatně informovaný zdroj, dočkal jsem se pouze Libora Šafka opřeného o klávesy a křičícího do mikrofonu, že má: "Žízeň ajajajaj". Abych nepřeháněl, chci říct, že v repertoáru stále zůstalo nepřeberné množství "hitovek" Kabátu, stejně jako ostatní profilácké pecky. Zkrátka nic nového pod sluncem. Ve zpěvu se střídali oba Liborové, přičemž kytaristovi jsem téměř nerozuměl, u klávesáka to bylo se zpěvem lepší, ale zase jsem neslyšel mnoho klávesových partů. V řadě písní klávesy nehrály (strašný pohled na muzikanta pouze se opírajícího o nástroj), jinde je zvukař nedokázal vypíchnout. Celkově mne zvuk moc nenadchl. Ani u Markantu, ani u Profilu se mi nezdál moc čitelný.
Ještě krátký vzkaz zpěvákovi Markantu. Slávku, doufám že jsi fanda horských kol, jinak nápis "Rock shox" na Tvé vestě působí poněkud rozpačitě. (S tímto fontem písma a v takovéto barevné mutaci je to ochranná známka firmy vyrábějící odpružené vidlice horských kol, tedy nic, co by se týkalo rockové hudby). (JK-MogulNews)

Úhřetice (CR) 27.5.2000. Po neuskutečněné zábavě v Dědové jsme s Mogulem hromadně dorazili na zábavu do Úhřetic. Poslední zábavu na zdejším sále před letní pauzou poctila svou přítomností jen hrstka návštěvníků. O Profilu jsem se již vyjadřoval v souvislosti se zábavou 29.4. Hlavní rozdíl oproti tehdejšímu vystoupení byl v osobě zvukaře. S Jirkou Baslem vzrostl výsledný dojem alespoň o 50 %. Mnohem lepší, dravější a přitom čitelnější zvuk byl doplněn pořádnou scénou s praktikáblem pod bicí a důrazným světelným parkem. Škoda jen, že basák Jirka Borovec byl odstrčen na vejminek do tmavého kouta. Repertoárově se asi nic nezměnilo a Liboru Vohralíkovi jsem z většiny textů opět nerozuměl ani Ň.

Starý Máteřov 11.11.2000. Zdejší sál není z největších, zejména jeviště je opravdu miniaturní, a tak na něm byla kapela namačkána jako sardinky v pozoru. Též akustika nebyla uchvacující a tak brilantní zvuk Jirky Basla nebyl zdaleka tak brilantní. Kapela hrála přiměřeně k hodině, byla půlhodina po půlnoci, a návštěvnost této hodině odpovídala také, hlouček tančících, hlouček sedících a hlouček spících.

Bylany 19.10.2001. Znovu rozjíždějící se sál v Bylanech byl poměrně ve varu, kapela hrála standardně, standardně také sípal frontmen kapely. Zvukařem, který měl zvuk dobrý, to nebylo, protože klávesista byl naprosto srozumitelný. Doporučoval bych dojít ke kováři, protože naše maminka má tenčí hlásek. Návštěvníků vzhledem ke konkurenci Olympicu v Cholticích a Harleje v Úřeticích nebylo mnoho, ale dobře se bavili, což je účel.

Úhřetice 2.11.2002. Kapela v nezměněné sestavě hrála dobře a zvuk, světla a scéna Jardy Mastíka ji dodával výborný náboj. Škoda jen slabší srozumitelnosti zpěvu, s níž se ale v Úhřeticích potýkají všechny kapely. Návštěva byla slabší, na Profil průměrná, ale parket byl ve varu a všichni co přišli se dobře bavili. Zajímavý byl opět Kabátový efekt, kdy po nasazení "hospodských odrhovaček", jak je kapela prezentovala, parket zhoustl více než dvojnásobně, neb všichni asi měli "žízeň aj aj aj aj".

Úhřetice 25.12.2003. Ani v Úhřeticích není tradiční Štěpánská to co bývala. Lidi se trousili jako švábi na pivo a teprve o půl desáté při stavu 50 platících dal pořadatel pokyn, že se nebude balit. Soubor hrál v nezměněné sestavě, změna byla pouze v rozestavení, kdy se klávesista, zpívající většinu věcí, přesunul doprostřed jeviště před bubeníka a kytarista se přesunul na jeho místo. Tím zakryl svým nástrojem bubeníka, neboť kapela nedisponuje praktikáblem. Repertoár se příliš neobměnil (neslyšel jsem celou zábavu), zvukově i světelně dost dobré. Lidí se nakonec sešel dvojnásobek.