Normal 03


Kapela vnikla snad v roce 2002 odchodem části hráčů ze skutečské skupiny Minimax. Katastrálně se jeví jako chrudimská, hraje převážně tamtéž.

Postřehy ze zábavy 25.10.2003 v Řepníkách (CR). Kapela vystupuje ve čtyřčlenné sestavě, kytara, klávesy, basa a bicí. Zpívají všichni, sólově zejména bubeník a klávesista. Ač si kapela zvučí sama z jeviště, na první pohled upoutá mohutný vyrovnaný zvuk patřící správnému bigbítu. Repertoárově je kapela velice podobná původnímu Minimaxu (sám kapelník prohlašuje, že hrajou úplně to samý), avšak provedení je daleko muzikantštěší a živější, doplněné kontaktní průvodní slovo klávesisty a bubeníka, pohybujícího se s hlavovým bezdrátovým mikrofonem po celém jevišti. Stejné skladby znějí v provedení Normalu 03 o třídu lépe. Kapela měla drobný handicap v čerstvém kytaristovi, který podle mým odhadem hrál čtrnáct dní i s cestou, ale je jen otázkou času, kdy se zapracuje, neb je velice zdatný. Osvětlení kapely bylo ovšem spíše pouťově-diskotékového chrakteru (automatická blikátka na rytmus a barevní hadi), leč svým způsobem podpořilo živost kapely. Pěkným zpestřením v době půlnoční večeře bylo vystoupení žáků lidové školy umění z Luže pod vedením klávesisty, učitele tamtéž. Zahráli v tříčlenné sestavě (basistka, kytara a zpívající bubeník) za podpory pana učitele na klávesy a zpěvu několik věcí. Některé byly rozpačité, ale některé byly lepší, než na Minimaxu, který jsem slyšel před dvěma hodinami. Návštěva byla skromější, cca 80 skvěle se bavících lidí, ale do podvědomí nově se vrývající Normal 03 to nezaskočilo a hráli jako o život. Za zmínku stojí ještě jejich propagační CD natočené letos na letních tancovačkách. Klobouk dolů.

Postřehy ze zábavy 8.11.2003 ve Vojtěchově (CR). Na stejném místě jako před 14 dny Minimax zněl Normal 03 jednoznačně lépe. Patrná změna byla znát i na kytristovi, který byl již zcela IN, kytara neměla hluchých míst a hrála skvěle. V jedné věci došlo dokonce k záskoku a kytaru odehrála Edita, známá to pořadatelka z Kostěnic (PA). V repertoáru jsem slyšel několik nových věcí, které mě jen utvrdily, že výběr a zaměření souboru je to správné ořechové. I provedení Kabátu bylo dost dobré, vadou na kráse byl pouze zastřený a poněkud utopený klávesistův zpěv. Návštěva byla menší než na Minimaxu a tančilo se hodně přes druhou hodinu, kdy většina střízlivých co chvíli odbíhala kontrolovat do mrazu úplné zatmění měsíce.

Kostelec u Heřmanova Městce 9.1.2004 . Kapela ve stejné sestavě, ale s opět lepším výkonem a dost dobrým zvukem, a to nemají zvukaře. Kytarista byl již excelentní a skvěle zapadal do souhry. Překvapivá byla návštěva. O půlnoci jsem napočítal 23 více než spokojených lidí a to bylo zase o něco více než minule, jak pravil pořadatel. Chyba bude hlavně u něj, protože o zábavě téměř nikdo nevěděl a také roční přestávka zábav v Kostelci udělala své. Těžko se to bude znovu rozjíždět, i když Normál 03 tam hraje 3x za jaro a 3x za podzim včetně silvestra.