Modrý Mauricius


Kapela pochází z Chocně a okolí. Hraje v sestavě dvě kytara, basa, bicí a sólový zpěv. Bližší informace se dozvíte na jejich vlastní prezentaci.

Mostek (UO) 27.9.2001. Mostek u Chocně je téměř domovská scéna kapely, kde vystupovala potřetí v krátkém čase a pomáhá rozjet zašlou slávu zdejšího sálu. První dojem z pohledu na kapelu kazil kytarista, který stál na zemi vedle mobilního jeviště, ač by se na něj s přehledem vešel. Neznám důvod, ale nejde to moc do oka. Muzikantsky je soubor velice zdatný a vyhraný, zejména zpěvák disponuje výborným hlasovým fondem. Repertoár souboru tvoří vlastní i převzaté skladby dobrého bigbítově tanečního charakteru, které udržují taneční parket v plném stavu. Kapela byla podpořena jednoduchým, leč velice výrazným a účelným světelným parkem. Zvuk byl úměrný chrakteru zdejšího nezatlumeného zálu, mohl být trochu jasnější. Celkový dojem je velice kladný, kapela hraje s pohybem a dobrým nasazením a má veškeré předpoklady oživit bigbítovou scénu ve zdejším sále i v jiných teritoriích. Návštěva byla 140 platících a několik Václavů, kteří měli vstup zdarma. I já.

Mostek (UO) 2.11.2002. Mostek potvrdil domovské útočiště kapely a ač bylo nedobré datum na útratu a tím i návštěvnost, 160 platících bylo velice příjemných. První dojem z pohledu na kapelu opět kazil kytarista, který tentokrát dokonce seděl na židli na zemi vedle mobilního jeviště, ale důvod byl zdravotní. Měl nohu v sádře a tak byl rád, že je rád, než aby ztrácel balanc na pohyblivých praktikáblech, které v Mostku nahrazují jeviště. Hudebně byl soubor opět zdatný a dokázal strhnout publikum k plnému parketu. Překvapením pro mě byla zpěvačka. Slyšel jsem ji jen v jednom songu, ale její provedení Highway To Hell od AC/DC mě moc nepřesvědčilo. Je ovšem možné, že v jiných věcech je poplatnější. Zajímavý byl i světelný park, který se mi zdál opět o něco bohatší a účelnější, jen ta mlha chyběla. Byla zrovna v poruše.