Karen


Přeloučská kapela sdružená kolem osoby Honzy Vrby, kytaristy, kterému se nedaří prosadit a na svůj den stále čeká. Současnou sestavu neznám, na jaře 1998 hráli v Jeníkovicích v sestavě: zpěv, dvě kytary, basa, bicí. Repertoár tvoří vlastní i převzaté skladby, které jsou místy nevýrazné, místy naopak dost dobré. Zvuk a světla byly dílem najatého zvukaře (mistr zvuku Buňák) a byly katastrofální. Kapela zpravidla vystupuje na festivalech a jako předskokani, většinou se nepouští do vážnějších samostatných akcí (v Jeníkovicích hrála s Markantem).

Pro sezónu 1999 vyjíždí kapela ve změněné sestavě. Kytarista Honza Vrba usedá za bicí a bicmen Vlasta Tamchyna se ujímá kytary. Sestavu posiluje zpěvák Radek Říha, který po neschodách byl odejit ze skupiny Řemen.

Zábava 19.5.2000 ve Dřenicích (CR). Soubor vystupuje v pětičlenné sestavě, Honza Vrba je opět u kytary, kde zdatně sekunduje dost dobrému Vlastovi Tamchynovi. Repertoár kapely byl bigbítově svižný a melodicky vyvážený, jistý zpěv frontmena doplňovaly jisté vokály. Zvuk byl docela dobrý, bylo vše srozumitelné, a i světelná podpora byla na solidní úrovni. Celkově působili dost dobrým dojmem, rozhodně lepším než některé ve zdejším kraji zavedené soubory, a je jen škoda malého zájmu návštěvníků, které odradilo nevlídné počasí a Brutus v Bítovanech.

V září, po skončení parketové sezóny, opouští skupinu zpěvák Radek Říha.