Elán


Zapadající pop-tanečňákově-`rocková` hvězda pardubicka a chrudimska, která ztratila lesk s odchodem svého frontmana Zdeňka Rajmonta. Dneštní obsazení je: sólový zpěv, jedna až dvě kytary, basa, klávesy, bicí. Repertoár kapely je téměř od Bacha po Vlacha, chvílemi si posluchač připadá, že zabloudil na ples, vzápětí je kontrováno bigbítovou vypalovačkou. Při příchodu na produkci kapely upoutají halogenové lampy umístěné v rozích jeviště, blikající mimo rytmus s nezdolnou pravidelností, a to i o přestávkách. Kapela disponuje slušným vlastním zvukem (zvukař je kapelník) a muzikantsky je vyhraná.

Kapelu opustil zpěvák Agil Panchártek, který snad úplně skončil, a nastoupil "Hlušec" od Framalu, který předtím zkoušel štěstí v Eminenci.

V dubnu 1999 měl nastoupit na místo druhého kytaristy David Bureš z Framalu, ale jelikož si první kytarista Martin Němec spáchal zranění na ruce, je kapela vyřazena na celou letní sezónu. Podle posledních zpráv bude David hrát souběžně ve Framalu i Elánu.

Kapela z důvodu zranění Martina Němce vynechává celou letní sezónu a zřejmě za něj bude shánět náhradu, neboť jeho zranění se zdá být trvalého charakteru.

Elán zřejmě definitivně skončil. Basista hraje v nové sestavě Profilu.

V dubnu 2002 se objevují informace o znovuvzkříšení kapely. Nechme se překvapit v jaké sestavě a s jakým programem zaútočí na naše uši.