Atrey


Kapela pocházející a operující někde mezi Chrudimí a Hlinskem stála a padala se jménem Tomáš Jägerman, který kapelu opustil na jaře 1998. Dnes kapela hraje ve čtyřčlenném složení: dvě kytary, basa a bicí, pod vedením posledního původního člena Vojty Komárka.

V lednu 1999 tragicky zahynul kytarista Zdeněk Murdych. Kapela znovu nabírá dech a začíná zkoušet v rozšířeném složení. Kromě nového kytaristy Tomáše Žampacha přišel z Framalu (dříve zpíval v Bardu) sólový zpěvák Karel Novotný.

Kapela se začíná objevovat od dubna 1999 ve dvojici s Hombres beatem a podle některých referencí je zábavu od zábavy lepší.

Na podzim 1999 kapelu opuští bubeník a vzápětí basista. Novým bubeníkem se stává Roman Vršanský z Profilu, kde ještě dohrává do konce roku 1999 a basistou Ivo Hašler. Návrat na světla ramp se čeká na jaře.

Zábava 8.1.2000 v Úhřeticích. Premiéra souboru po výše uvedených změnách a zatím z úzkým repertoárem. Dost dobrej bigbít s dobrým výběrem písní, nelíbily se mi asi jen dvě monotonní věci a některé z čekých luhů a hájů, např. o podchlazeném zahradním ovoci, bych taky nemusel, ale bylo to účelné a s výsledkem. Výborný zvuk a světla Jirky Basla, instrumentálně bez slyšitelných chyb, snaha o pohyb, pouze jsem v některých věcech postrádal klávesové party a to i tam, kde by měly být dominantní. Celkově hodnotím velmi kladně a pokud soubor vydrží, bude příjemným osvěžením nyní uprázdněné bigbítové scény. Návštěvnost vzhledem k velmi špatnému datumu (po silvestru a před výplatou) až nečekaně dobrá - do dvouset mnoho nechybělo.

28.4.2000 se podle zaručených zpráv Atrey opět rozpadá. Jak definitivně, nebo kdy se znova rozjede, zatím není známo.

Po mnoha zrušených zábavách se v červenci 2000 kapela opět objevuje a světe div se - ve stejné sestavě jako naposled. Tak jak z rodinných důvodů přestali hrát, tak opět z rodinných důvodů začali. Nechme se dalším vývojem překvapit, zejména na jak dlouho toto oživení nastalo. V této době mi Ivo Hašler jménem celé kapely, ačkoliv není kapelník, zakázal o Atreyi cokoliv psát.

Rozpad trval do července 2000, kdy kapela opět zahájila tažení po parketech a sálech, většinou ve spolupráci s jinými soubory, v nezměněné sestavě.

V červnu 2001 vyjíždí Atrey v nové sestavě. Kytaru pověsil na hřebík dlouholetý tahoun a duše souboru Vojta Komárek a nahradil ho Láďa Šmejda z Profilu. Na postu zpěváka střídá Karla Novotného Miloš Lehký. S poslední prosincovou zábavou definitivně končí s muzikou kytarista Tomáš Žampach.

Od počátku roku 2002 je inetová stránka kapely mrtvá. Pořadatelům ze Dřenic zrušil Atrey nasmlované hry s odůvodněním, že se kapela opět rozpadla. A já odvážně obnovuji původní a doplněné informace.