Kam za bigbítem


Až vás Mogul omrzí, protože řízek a kuřátko se přežere i největším labužníkům, je zde nabídka ochutnat i něco jiného. Tento rozpis bude aktuální zejména podle zájmu inzerentů, t.j. kapel a hrajících hospod, kteří usoudí, že v boji proti duc-ductékám a jiným peckám a flákům profláklých rádií je přínosem každý způsob reklamy. Akční rádius nabídky bude zejména na místech, kde se pohybuje Mogul a kapely z rubriky "kamarádi z pódii", t.j. okresy PA,CR a přilehlé. Ty, kteří mají své stránky aktuální, budu průběžně aktualizovat a ostatní, pokud usoudí, že reklama je v jejich zájmu, se musí namejlovat. Pokud se Vám bude zdát, že některá kapela, či parket, má málo termínů, je to tím, že není kontakt, není kde hrát, není zájem nebo je to pod úroveň mistrů, kteří nepochopili co je to prezentace (a navíc zadarmo), nechat své tajné kšefty zveřejňovat na internetu, a navíc ještě Mogulem. Rozpis je doplněn aktuálním víkendem, který se bude měnit během týdne, podle toho, kolik uvidím plakátů, takže nejčerstvější by měl být v pátek. Tak se rozhlížejte a pište. Je to pro Vás.

Aktualizace:    1.12.      22:26

Změny:


  

Víkend

pátek 6.12.

Alžběta		Heřmanův Městec	(CR) sokolovna, + Artery
Artery		Heřmanův Městec	(CR) sokolovna, + Alžběta
Komunál		Vamberk (RK) + Harlej
Saturni		Heřmanův Městec (CR) Eden
Benefit		Radim (KO) + Telegraf

sobota 7.12.

Mogul		Rozsochatec (HB)
III.cenová	Krouna (CR)
Plazma		České Libchavy (UO) Santa Claus H-DC Moravia
Stresor		Sokoleč (NB) + Rimortis
Teplá Buchta	Pardubice (PA) Rosignano
Punc		Čáslav (KH) Herna


Rozpis

Prosinec

13.12.	III.cenová	Chrudim (CR) R-Klub

14.12. Komunál Horažďovice (KT) + Harlej Stresor Pardubice Rosice (PA) U Skalů, + Rimortis Vendetta Pardubice (PA) Naše Hospoda Smíchovská (ex-Myslivna)
20.12. Teplá Buchta Tachov (TC)
21.12. Benefit Mladá Boleslav (MB) + Iras
25.12. III.cenová Orel (CR) Komunál Králíky u N. Bydžova (HK) + Harlej Normal 03 Herálec (ZR) Plazma Králíky (UO) Punc Vlkaneč (KH) Stresor Chlumec nad Cidlinou (HK) Teplá Buchta Předměřice (HK) U Bajerů
26.12. Quiz Klášterec n/ Orlicí (UO)
27.12. Mogul Dolní Bezděkov (CR) 34 let Mogulu Saturni Prachovice (CR) Stresor Lázně Bohdaneč (PA) sokolovna, + Salvation, V.P.R. Punc Seč (CR)
28.12. Mogul Heřmanův Městec (CR) sokolovna, + Stresor Benefit Číněves (JC) + Telegraf Plazma Přívrat (UO) Stresor Heřmanův Městec (CR) + Mogul
31.12.

Leden

 3.1.

4.1. Plazma Chleny (RK)
10.1.
11.1. Vendetta Rusek (HK) Bumbálka, + Grádo
17.1.
18.1.
24.1.
25.1. Vendetta Hradec Králové (HK) Prorock-Jonáš
31.1.
zpět


Kapely

III. cenová

 7.12.	Krouna (CR)
13.12.	Chrudim (CR) R-Klub
25.12.	Orel (CR)

4Watty


	

A-Peiron


	

Alžběta

 6.12.	Heřmanův Městec	(CR) + Artery

Artery

 6.12.	Heřmanův Městec	(CR) + Alžběta

Bard

Poslední vystoupení kapely 30.11.2019

Baron


	

Benefit

 6.12.	Radim (KO) + Telegraf
21.12.	Mladá Boleslav (MB) + Iras
28.12.	Číněves (JC) + Telegraf

Bladex

Kapela Bladex dne 12.9.2018 ukončila svoji činnost navždy.

Brix


  	

Čtyřválec


Derby

Kapela Derby 31.8.2019 ukončila činnost

Hardmok


 	

Iron Maiden rev.


	

Kodex


 	

Komunál

 6.12.	Vamberk (RK) + Harlej
14.12.	Horažďovice (KT) + Harlej
25.12.	Králíky u N. Bydžova (HK) + Harlej

Kyvadlo

Říjen 2019: rozpad kapely
nasmlouvané akce přebírá Stresor

Lerion


	

Modrý Mauricius


	

Mogul

 7.12.	Rozsochatec (HB)
27.12.	Dolní Bezděkov (CR) 34 let Mogulu
28.12.	Heřmanův Městec (CR) sokolovna, + Stresor

Nanovor

 7.12.	Stárkov (NA)

Nouzový režim


	

Normal 03

25.12.	Herálec (ZR)

Petrowar


	

Plazma

 7.12.	České Libchavy (UO) Santa Claus H-DC Moravia
25.12.	Králíky (UO)
28.12.	Přívrat (UO)
 4.1.	Chleny (RK)

Polymetal


	

Punc

 7.12.	Čáslav (KH) Herna
25.12.	Vlkaneč (KH)
27.12.	Seč (CR)

Quiz

26.12.	Klášterec n/ Orlicí (UO)

Rocksorry


	

Řemen


	

Saturn


	

Saturni

 6.12.	Heřmanův Městec (CR) Eden
27.12.	Prachovice (CR)

Stresor

 7.12.	Sokoleč (NB) + Rimortis
14.12.	Pardubice Rosice (PA) U Skalů, + Rimortis
25.12.	Chlumec nad Cidlinou (HK)
27.12.	Lázně Bohdaneč (PA) sokolovna, + Salvation, V.P.R.
28.12.	Heřmanův Městec (CR) + Mogul

Teplá Buchta

 7.12.	Pardubice (PA) Rosignano
20.12.	Tachov (TC)
25.12.	Předměřice (HK) U Bajerů

Telegraf


	

Úhel pohledu


	

Vendetta

14.12.	Pardubice (PA) Naše Hospoda Smíchovská (ex-Myslivna)
11.1.	Rusek (HK) Bumbálka, + Grádo
25.1.	Hradec Králové (HK) Prorock-Jonáš

Veřejnej Bigbít


	
zpět

Hospody a parkety

Bylany (CR)


      

Bukovina (PA)


      

Dědová (CR)


      

Dřenice (CR)


      

Herálec (ZR)


      

Chrudim (CR) R-klub


      

Golčův Jeníkov (HB)


	  

Kočí (CR)


      

Miřetice (CR)


      

Otradov (CR)


      

Prosetín (CR)


      

Převýšov


      

Přelovice (PA)


      

Strašov (PA)


      

Svratouch (CR)


      

Újezd (PA)


      

Výrava (HK)


      

Živanice (PA)


      
zpět

Aktuality


Tato rubrika bude tak trochu vodítkem, proč tu a tam neco je a neco není, případně co se čeká.


červen 2000
Jediná kapela, která se pravidelně aktualizuje e-mailem, je Modrý Mauritius. Sice moc nehrají, ale mají zájem být vidět, což pochvalně mručím.
Další čerstvé rozpisy si stahuju z funkčních serverů skupin Hombres beat, Profil, Derby, Atrey, Saturn, Mystery, Eminence i výše zmíněného Modrého Mauritiuse, a polofunkčního serveru Brixu, který má poločas rozpadu asi tak 4 měsíce, tedy téměř zapáchající aktuality.

červenec 2000
V letošní sezóně se probudil parket v Rozhovicích u Heřmanova Městce, kde oprášili zašlou slávu z doby před pěti až deseti roky, kdy tam hrávaly převážně pražské a plzeňské kapely, jako např. Odyssea, Benefit, Markýz John, Pumpa, Excalibur a Vitacit. Začali Odysseou a Zvláštní školou a tak se necháme překvapit, zda se v příštím létě dostane i na okresní přebor s lidovým vstupným, nebo zůstanou věrni tradici a zvědavci na umělce z velkého světa budou muset trochu přitlačit.

srpen 2000
Zásoby parketů a kapel pomalu docházejí a tak bude nabídka skromnější, protože hrajících sálů je poskrovnu a ne vždy se ekonomika vydaří na takové úrovni, aby měli pořadatelé chuť do dalších pokračování. Dobrým příkladem ekonomické výhodnosti a smyslu hudební produkce je sál v Čepí(PA), kde si kapely pořádají zábavy samy, hostinský tedy nic neriskuje a kapela se musi smekat, aby přilákala co nejvíce zájemců a ne jen spoléhat na své, někdy již zašlé a jindy bohužel v okolí nic neříkající, jméno.

27.8.2000
Pokud postrádáte v rozpisu skupinu ATREY, tak je to proto, že mi Ivo Hašler jménem celého souboru zakázal o skupině cokoliv psát. Máte smůlu.

16.10.2000
Jeden e-mail
"Docela mne prekvapilo, ze na Vasich strankach v rubrice Kam za bigbitem jsou u Motouzu pouze 4 terminy. Vzdyť jich ma mnohem vice!!! To se k vám jeste jejich rozpis nedostal??
Jinak ti dekuji za stalou aktualizaci rubriky Kam z.B. Konecne jiz existuje stranka, na ktere si kazdy muze najit rozpis vsech kapel, co hraji nejen v jeho kraji."
Odpověď Mogulu - důvod je uveden v záhlaví této stránky. A děkujeme za zaslání rozpisu. Tvůj smysl pro zachování a rozšíření bigbítové scény je mnohem větší než u samotné kapely.

3.12.2000
Skupina Eminence z důvodu operace jednoho hráče nastupuje na delší prázdniny. Návrat se očekává 17.2.2001 v Oudoleni a taktéž je prý možno se těšit na aktualizovaný rozpis na jejich stránkách, ten starý stále končí srpnem.

10.12.2000
Jako první se vysypali s jarním rozpisem pořadatelé z Kostěnic.Jejich aktivita je více než příkladná, zejména rovnoměrné vyvážení účinkujícími soubory.

17.1.2001
Máme tu jedno varování na "seriózní jednání" pořadatelů "rockového" klubu PARADOX v Heřmanově Městci. Tuto zkušenost s varováním pro ostatní kapely učinila skupina Saturn. Za sebe mohu říci pouze toliko, že klub, který z dálky vítá titulkem DISCOCLUB PARADOX přes celou zeď, nebude asi to správné ořechové pro bigbítové kapely, o zmatených návštěvnících ani nemluvě.

6.2.2001
Doplnil jsem rozpis Týnce nad Labem. Místo konání je sice nazýváno "Discoclub 79", ale pravidelně každý pátek tam hraje poctivá bigbítová legenda.

8.2.2001
"RC" Discoclub PARADOX v Heřmanově Městci uzavřel své brány a tím se ruší veškeré akce v tomto stánku.

10.4.2001
Hospoda "U lípy" ve Starém Máteřově (PA) změnila hostinského, který není nakloněn rockovému umění. Ruší se tímto všechny akce v tomto stánku a ve výsledku je opět o jednu prezentační scénu okresního bigbítu méně. Jako nejvýhodnější alternativa se jeví hospoda v sousedním Čepí, kde je hostinský pro každou špatnost, ovšem pořádání a tím i ekonomickou efektivitu přenechává kapele.

16.4.2001
Komunální odpad je ve fázi personální změny. Odchází bubeník, jenž byl motorem souboru a vlastnil většinu techniky. Další pokračování se předpokládá po zacvičení náhradníka.

26.4.2001
Jako první rozpis letního parketu se mi dostala nabídka Bítovan. Nabídka je to skutečně pestrá od okresního přeboru po skutečné hvězdy a jistě není kompletní, protože zatím chybí jména předskokanů umělců z Prahy. Pestrá bude jistě i nabídka vstupného. Na rozdíl od minulých let se vytratil Rockfest, ale objevily se dvě rockotéky, které neuvádím. Pouštěčům nefandím.

13.5.2001
Komunální odpad již pilně cvičí s novým bubeníkem. Návrat je plánován na 13.7. na parketě ve Strašově

27.5.2001
Rozpis Markantu je velmi bez záruky, protože se nekryje s některými rozpisy parketů. Původně avizované Mikulovice 9.6. se nekonají, neboť o tom pořadatelé nevědí, naopak tam hrají v jiném termínu, kdy měli hrát úplně jinde. Je škoda, že tyto změny neaktualizijí na svých stránkách.

7.6.2001
Rozpis Markantu již popudil další příznivce bigbítu, kteří v sobotu zavítali na, v jejich rozpise avizovanou, zábavu v Hrušové. Zábava se nekonala a ani o ní nikdo nevěděl. Jen tak dál a už nemusí hrát vůbec, protože dotyční již na Markant, který nepochopil smysl internetu jako nejaktuálnější verze inzerce, nikdy nepůjdou.

7.6.2001
Skupina Eminence dostala v těchto dnech velmi vážného konkurenta v podobě brazilské kapely stejného jména. Škoda, že se nesešli na společné akci. Zblbnutí diváka by bylo dokonalé.

26.7.2001
Server Východočeských tancovaček redigovaný Tomášem Slavíkem a Buňákem, dočasně mrtvý, umřel úplně. Od Tomáše mi bylo sděleno, že si link můžu klidně smazat a totéž doporučuji i vám. Škoda, byl to hezký projekt.

26.7.2001
Skupina Markant, která se objevila ve dvou verzích, se opět sjednotila. Její mladá kontinuální část ukončila činnost a zbyl jen soubor starých pánů hrající repertoár dost vzdálený tomu, který byl pokračovateli prezentován. V rozpisu bude prezentován starý Markant, neboť zakládající padesátníci chtějí vážně dobývat prkna, co znamenají okres.

30.9.2001
Bigbítová scéna chrudimska a pardubicka je obohacena o další kolbiště. Po letech je na podzimní sezónu otevřena vyhlášená sokolovna v Bylanech u Chrudimi. Obecní úřad pronajal tento stánek jednomu z nejzkušenějších pořadatelů chrudimska, který je zárukou dobrého výběru účinkujících i prostředí. Jak dlouho to vydrží, záleží především na chování návštěvníků, a to nejen na sále. O zničený sál a zdevastované okolí vesnice nemá žádný obecní úřad zájem.

21.10.2001
Dnes zveřejněný rozpis Bylan a Komunálního odpadu jsou v rozporu. Časem se ukáže, kdo se spletl. A Komunál se neshoduje ani s Brixem, každý křtí CD Brixu někde jinde.

29.10.2001
Upravený rozpis Brixu se nekryje s rozpisem Bylan, naopak je již v souladu s Komunálním odpadem.

4.11.2001
Žhavá novinka kapely Hombres-beat AŤ UŽ USLYŠÍTE COKOLIV, 1. LISTOPADU 2001 JSME SE JAKO KAPELA DOHODLI NA TOM, ŽE UKONČÍME SVOU ČINNOST POD SPOLEČNÝM JMÉNEM HOMBRES-BEAT. Opsáno z jejich stránek.

13.1.2002
Skupina Framal se zviditelnila novými internetovými stránkami a hlavně rozpisem. Uvádím ho kompletní, ačkoliv se nejedná vždy o vyloženě bigbítovou záležitost, neb kapela hraje všechno.

11.3.2002
Skupina Komunální odpad je dočasně mimo provoz z důvody hospitalizace frontmena Luboše v nemocnici. Zábavy se až do půlky dubna ruší, některé se přesunují.

2.4.2002
Legendární skupina Polymetal se hodlá vrátit opět na heavymetalovou scénu. Tato informace jistě potěší bývalé fanoušky a fanynky této nejslavnější přeloučské kapely let minulých. Skupina není ještě bohužel kompletní, hledáme zpěváka a bubeníka sdělil nám jeden ze zakládajících členů kapely Cárek.
- Převzato ze serveru Přeloučsko -

14.5.2002
Konkrétní podoba Polymetalu krystalyzuje zatím
v internetové podobě. Zejména osoba sólového zpěváka je více než zajímavá.

9.6.2002
Komunální odpad je podle vyjádření pořadatelů ze Dřenic z důvodu onemocnění zpěváka tři týdny mimo provoz. Podrobnosti jsou na jejich stránkách, které po měsíci opět obživly.