Kam za bigbítem


Až vás Mogul omrzí, protože řízek a kuřátko se přežere i největším labužníkům, je zde nabídka ochutnat i něco jiného. Tento rozpis bude aktuální zejména podle zájmu inzerentů, t.j. kapel a hrajících hospod, kteří usoudí, že v boji proti duc-ductékám a jiným peckám a flákům profláklých rádií je přínosem každý způsob reklamy. Akční rádius nabídky bude zejména na místech, kde se pohybuje Mogul a kapely z rubriky "kamarádi z pódii", t.j. okresy PA,CR a přilehlé. Ty, kteří mají své stránky aktuální, budu průběžně aktualizovat a ostatní, pokud usoudí, že reklama je v jejich zájmu, se musí namejlovat. Pokud se Vám bude zdát, že některá kapela, či parket, má málo termínů, je to tím, že není kontakt, není kde hrát, není zájem nebo je to pod úroveň mistrů, kteří nepochopili co je to prezentace (a navíc zadarmo), nechat své tajné kšefty zveřejňovat na internetu, a navíc ještě Mogulem. Rozpis je doplněn aktuálním víkendem, který se bude měnit během týdne, podle toho, kolik uvidím plakátů, takže nejčerstvější by měl být v pátek. Tak se rozhlížejte a pište. Je to pro Vás.

Aktualizace:    20.11.      22:26

Změny:


  

Víkend

pátek 23.11.

Mogul		Opočínek (PA)
Komunál		Chlum u Třeboně (JH) + Debill Heads

sobota 24.11.

III.cenová	Chrast (CR)
Komunál		Kolín (KO) + Debill Heads
Rocksorry	Skalka (RK)
Veřejný bigbát	Trhová Kamenice (CR)
Benefit		Klatovy (KT)
Kyvadlo		Nový Bydžov (HK)
Quiz		Orličky


Rozpis

Listopad

30.11.	Alžběta		Chlumec nad Cidlinou (HK) + Ortel
	Komunál		Ostrava (OV) Barrák Music Club, + Debill Heads

Prosinec

 1.12.	Bard		Žleby (CR)
	Benefit		Sokoleč (NB) + Telegraf
	Komunál		Zliv (CB) + Debill Heads
	Nanovor		Broumov	(NA)
	Normal 03	Herálec (ZR)
	Vendetta	Třebechovice pod Orebem (HK) moto

7.12.
8.12. Mogul Heřmanův Městec (CR) III.cenová Krouna (CR) Komunál Slatiňany (CR) + Debill Heads Nanovor Stárkov (NA) Plazma Chleny (RK) Nouzový režim Předhradí (CR)
14.12. III.cenová Chrudim - R-Klub (CR) 6 let R-Klubu Komunál Trnava (TR) + Debill Heads
15.12. Komunál Mrákov (DO) + Debill Heads Nanovor Jaroměř (NA) Regent Pardubice (PA) Na Palubě
21.12.
22.12. Komunál Čistá (MB) + Debill Heads
25.12. Mogul Jeníkovice (PA) III.cenová Orel (CR) 4 watty Černíkovice (RK) Baron Svratka (ZR) Nanovor Olešnice (NA) Normal 03 Herálec (ZR) Plazma Králíky (UO) KD Střelnice Teplá Buchta Dolní Kralovice (BN) Veřejný bigbít Bojanov (CR)
26.12. 4 watty Nový Hrádek (NA) Teplá Buchta Předměřice n/L (HK) Quiz Klášterec n. Orlicí
27.12. Mogul Dolní Bezděkov (CR) Úhřetice (CR)
28.12.
29.12. Benefit Číněves (NB) + Telegraf Derby Paběnice (KH) Stresor Pardubice (PA) RC Ponorka
31.12.
zpět


Kapely

III. cenová

24.11.	Chrast (CR)
 8.12.	Krouna (CR)
14.12.	Chrudim - R-Klub (CR) 6 let R-Klubu
25.12.	Orel (CR)

4Watty

25.12.	Černíkovice (RK)
26.12.	Nový Hrádek (NA)

A-Peiron


	

Alžběta

27.10.	Chudeřice (HK) + Artery
10.11.	Velké Svatoňovice (TU)
16.11.	Zadražany (HK) + Fenix
30.11.	Chlumec nad Cidlinou (HK) + Ortel

Artery


	

Bard

 1.12.	Žleby (CR)

Baron

25.12.	Svratka (ZR)

Benefit

24.11.	Klatovy (KT)
 1.12.	Sokoleč (NB) + Telegraf
29.12.	Číněves (NB) + Telegraf

Bladex


Brix


  	

Čtyřválec


Derby

29.12.	Paběnice (KH)

Forsáž


 	

Iron Maiden rev.


	

Kodex


 	

Komunál

23.11.	Chlum u Třeboně (JH) + Debill Heads
24.11.	Kolín (KO) + Debill Heads
30.11.	Ostrava (OV) Barrák Music Club, + Debill Heads
 1.12.	Zliv (CB) + Debill Heads
 8.12.	Slatiňany (CR) + Debill Heads
14.12.	Trnava (TR) + Debill Heads
15.12.	Mrákov (DO) + Debill Heads
22.12.	Čistá (MB) + Debill Heads

Kyvadlo

24.11.	Nový Bydžov (HK)

Lerion


	

Modrý Mauricius


	

Mogul

23.11.	Opočínek (PA)
 8.12.	Heřmanův Městec (CR)
25.12.	Jeníkovice (PA)
27.12.	Dolní Bezděkov (CR) Úhřetice (CR)

Nanovor

 1.12.	Broumov	(NA)
 8.12.	Stárkov	(NA)
15.12.	Jaroměř (NA)
25.12.	Olešnice (NA)

Nouzový režim

 8.12.	Předhradí (CR)

Normal 03

 1.12.	Herálec (ZR)
25.12.	Herálec (ZR)

Petrowar


	

Plazma

 8.12.	Chleny (RK)
25.12.	Králíky (UO) KD Střelnice

Polymetal


	

Punc


	

Quiz

24.11.	Orličky
26.12.	Klášterec n. Orlicí

Rocksorry

24.11.	Skalka (RK)

Řemen


	

Stresor

29.12.	Pardubice (PA) RC Ponorka

Teplá Buchta

25.12.	Dolní Kralovice (BN)
26.12.	Předměřice n/L (HK)

Telegraf


	

Úhel pohledu


	

Vendetta

 1.12.	Třebechovice pod Orebem (HK) moto

Veřejnej Bigbít

24.11.	Trhová Kamenice (CR)
25.12.	Bojanov (CR)
zpět

Hospody a parkety

Bylany (CR)


      

Bukovina (PA)


      

Dědová (CR)


      

Dřenice (CR)


      

Herálec (ZR)


      

Chrudim (CR) R-klub


      

Golčův Jeníkov (HB)


	  

Kočí (CR)


      

Miřetice (CR)


      

Otradov (CR)


      

Prosetín (CR)


      

Převýšov


      

Přelovice (PA)


      

Strašov (PA)


      

Svratouch (CR)


      

Újezd (PA)


      

Výrava (HK)


      

Živanice (PA)


      
zpět

Aktuality


Tato rubrika bude tak trochu vodítkem, proč tu a tam neco je a neco není, případně co se čeká.


červen 2000
Jediná kapela, která se pravidelně aktualizuje e-mailem, je Modrý Mauritius. Sice moc nehrají, ale mají zájem být vidět, což pochvalně mručím.
Další čerstvé rozpisy si stahuju z funkčních serverů skupin Hombres beat, Profil, Derby, Atrey, Saturn, Mystery, Eminence i výše zmíněného Modrého Mauritiuse, a polofunkčního serveru Brixu, který má poločas rozpadu asi tak 4 měsíce, tedy téměř zapáchající aktuality.

červenec 2000
V letošní sezóně se probudil parket v Rozhovicích u Heřmanova Městce, kde oprášili zašlou slávu z doby před pěti až deseti roky, kdy tam hrávaly převážně pražské a plzeňské kapely, jako např. Odyssea, Benefit, Markýz John, Pumpa, Excalibur a Vitacit. Začali Odysseou a Zvláštní školou a tak se necháme překvapit, zda se v příštím létě dostane i na okresní přebor s lidovým vstupným, nebo zůstanou věrni tradici a zvědavci na umělce z velkého světa budou muset trochu přitlačit.

srpen 2000
Zásoby parketů a kapel pomalu docházejí a tak bude nabídka skromnější, protože hrajících sálů je poskrovnu a ne vždy se ekonomika vydaří na takové úrovni, aby měli pořadatelé chuť do dalších pokračování. Dobrým příkladem ekonomické výhodnosti a smyslu hudební produkce je sál v Čepí(PA), kde si kapely pořádají zábavy samy, hostinský tedy nic neriskuje a kapela se musi smekat, aby přilákala co nejvíce zájemců a ne jen spoléhat na své, někdy již zašlé a jindy bohužel v okolí nic neříkající, jméno.

27.8.2000
Pokud postrádáte v rozpisu skupinu ATREY, tak je to proto, že mi Ivo Hašler jménem celého souboru zakázal o skupině cokoliv psát. Máte smůlu.

16.10.2000
Jeden e-mail
"Docela mne prekvapilo, ze na Vasich strankach v rubrice Kam za bigbitem jsou u Motouzu pouze 4 terminy. Vzdyť jich ma mnohem vice!!! To se k vám jeste jejich rozpis nedostal??
Jinak ti dekuji za stalou aktualizaci rubriky Kam z.B. Konecne jiz existuje stranka, na ktere si kazdy muze najit rozpis vsech kapel, co hraji nejen v jeho kraji."
Odpověď Mogulu - důvod je uveden v záhlaví této stránky. A děkujeme za zaslání rozpisu. Tvůj smysl pro zachování a rozšíření bigbítové scény je mnohem větší než u samotné kapely.

3.12.2000
Skupina Eminence z důvodu operace jednoho hráče nastupuje na delší prázdniny. Návrat se očekává 17.2.2001 v Oudoleni a taktéž je prý možno se těšit na aktualizovaný rozpis na jejich stránkách, ten starý stále končí srpnem.

10.12.2000
Jako první se vysypali s jarním rozpisem pořadatelé z Kostěnic.Jejich aktivita je více než příkladná, zejména rovnoměrné vyvážení účinkujícími soubory.

17.1.2001
Máme tu jedno varování na "seriózní jednání" pořadatelů "rockového" klubu PARADOX v Heřmanově Městci. Tuto zkušenost s varováním pro ostatní kapely učinila skupina Saturn. Za sebe mohu říci pouze toliko, že klub, který z dálky vítá titulkem DISCOCLUB PARADOX přes celou zeď, nebude asi to správné ořechové pro bigbítové kapely, o zmatených návštěvnících ani nemluvě.

6.2.2001
Doplnil jsem rozpis Týnce nad Labem. Místo konání je sice nazýváno "Discoclub 79", ale pravidelně každý pátek tam hraje poctivá bigbítová legenda.

8.2.2001
"RC" Discoclub PARADOX v Heřmanově Městci uzavřel své brány a tím se ruší veškeré akce v tomto stánku.

10.4.2001
Hospoda "U lípy" ve Starém Máteřově (PA) změnila hostinského, který není nakloněn rockovému umění. Ruší se tímto všechny akce v tomto stánku a ve výsledku je opět o jednu prezentační scénu okresního bigbítu méně. Jako nejvýhodnější alternativa se jeví hospoda v sousedním Čepí, kde je hostinský pro každou špatnost, ovšem pořádání a tím i ekonomickou efektivitu přenechává kapele.

16.4.2001
Komunální odpad je ve fázi personální změny. Odchází bubeník, jenž byl motorem souboru a vlastnil většinu techniky. Další pokračování se předpokládá po zacvičení náhradníka.

26.4.2001
Jako první rozpis letního parketu se mi dostala nabídka Bítovan. Nabídka je to skutečně pestrá od okresního přeboru po skutečné hvězdy a jistě není kompletní, protože zatím chybí jména předskokanů umělců z Prahy. Pestrá bude jistě i nabídka vstupného. Na rozdíl od minulých let se vytratil Rockfest, ale objevily se dvě rockotéky, které neuvádím. Pouštěčům nefandím.

13.5.2001
Komunální odpad již pilně cvičí s novým bubeníkem. Návrat je plánován na 13.7. na parketě ve Strašově

27.5.2001
Rozpis Markantu je velmi bez záruky, protože se nekryje s některými rozpisy parketů. Původně avizované Mikulovice 9.6. se nekonají, neboť o tom pořadatelé nevědí, naopak tam hrají v jiném termínu, kdy měli hrát úplně jinde. Je škoda, že tyto změny neaktualizijí na svých stránkách.

7.6.2001
Rozpis Markantu již popudil další příznivce bigbítu, kteří v sobotu zavítali na, v jejich rozpise avizovanou, zábavu v Hrušové. Zábava se nekonala a ani o ní nikdo nevěděl. Jen tak dál a už nemusí hrát vůbec, protože dotyční již na Markant, který nepochopil smysl internetu jako nejaktuálnější verze inzerce, nikdy nepůjdou.

7.6.2001
Skupina Eminence dostala v těchto dnech velmi vážného konkurenta v podobě brazilské kapely stejného jména. Škoda, že se nesešli na společné akci. Zblbnutí diváka by bylo dokonalé.

26.7.2001
Server Východočeských tancovaček redigovaný Tomášem Slavíkem a Buňákem, dočasně mrtvý, umřel úplně. Od Tomáše mi bylo sděleno, že si link můžu klidně smazat a totéž doporučuji i vám. Škoda, byl to hezký projekt.

26.7.2001
Skupina Markant, která se objevila ve dvou verzích, se opět sjednotila. Její mladá kontinuální část ukončila činnost a zbyl jen soubor starých pánů hrající repertoár dost vzdálený tomu, který byl pokračovateli prezentován. V rozpisu bude prezentován starý Markant, neboť zakládající padesátníci chtějí vážně dobývat prkna, co znamenají okres.

30.9.2001
Bigbítová scéna chrudimska a pardubicka je obohacena o další kolbiště. Po letech je na podzimní sezónu otevřena vyhlášená sokolovna v Bylanech u Chrudimi. Obecní úřad pronajal tento stánek jednomu z nejzkušenějších pořadatelů chrudimska, který je zárukou dobrého výběru účinkujících i prostředí. Jak dlouho to vydrží, záleží především na chování návštěvníků, a to nejen na sále. O zničený sál a zdevastované okolí vesnice nemá žádný obecní úřad zájem.

21.10.2001
Dnes zveřejněný rozpis Bylan a Komunálního odpadu jsou v rozporu. Časem se ukáže, kdo se spletl. A Komunál se neshoduje ani s Brixem, každý křtí CD Brixu někde jinde.

29.10.2001
Upravený rozpis Brixu se nekryje s rozpisem Bylan, naopak je již v souladu s Komunálním odpadem.

4.11.2001
Žhavá novinka kapely Hombres-beat AŤ UŽ USLYŠÍTE COKOLIV, 1. LISTOPADU 2001 JSME SE JAKO KAPELA DOHODLI NA TOM, ŽE UKONČÍME SVOU ČINNOST POD SPOLEČNÝM JMÉNEM HOMBRES-BEAT. Opsáno z jejich stránek.

13.1.2002
Skupina Framal se zviditelnila novými internetovými stránkami a hlavně rozpisem. Uvádím ho kompletní, ačkoliv se nejedná vždy o vyloženě bigbítovou záležitost, neb kapela hraje všechno.

11.3.2002
Skupina Komunální odpad je dočasně mimo provoz z důvody hospitalizace frontmena Luboše v nemocnici. Zábavy se až do půlky dubna ruší, některé se přesunují.

2.4.2002
Legendární skupina Polymetal se hodlá vrátit opět na heavymetalovou scénu. Tato informace jistě potěší bývalé fanoušky a fanynky této nejslavnější přeloučské kapely let minulých. Skupina není ještě bohužel kompletní, hledáme zpěváka a bubeníka sdělil nám jeden ze zakládajících členů kapely Cárek.
- Převzato ze serveru Přeloučsko -

14.5.2002
Konkrétní podoba Polymetalu krystalyzuje zatím
v internetové podobě. Zejména osoba sólového zpěváka je více než zajímavá.

9.6.2002
Komunální odpad je podle vyjádření pořadatelů ze Dřenic z důvodu onemocnění zpěváka tři týdny mimo provoz. Podrobnosti jsou na jejich stránkách, které po měsíci opět obživly.